Öğretmen Diyarı

Örnek İl Müdürü, Örnek Uygulama

Türkiye'nin diğer illeriyle kıyaslanamayacak derecede iş yükü ve yoğunluğu olmasına rağmen İstanbul MEM yönetici atamada her zaman en hızlı, en planlı ve en şeffaf il olmayı başardı.

Bu günlerde, diğer illerde sözlü sınava giren adaylar yüzlerle ifade edilirken aynı süre diliminde  4364 kişiyi müdürlük görevlendirmesi için sözlü sınava alan İstanbul MEM profesyonelliğini bir sefer daha tescilletti. Elektronik ortamda verilen randevu saatinde sınav merkezine gelen adaylar danışma birimleri tarafından güler yüzlü bir şekilde karşılanıyor ve yönlendiriliyor.

Sınav merkezi olan Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsünde oldukça geniş ve nezih dinlenme ve yeme içme mekanları mevcut. Sınav merkezinin girişinde salon yerleşim planları ve aday listeleri asılı. Dokuz komisyon oluşturulmuş. Komisyonların yerleri her gün değişiyor. Her komisyonun kapısında ayrı bir danışma birimi var. Sınava girecek adaylar için bankalardaki sisteme benzer zilli çağrı cihazları var. Bekleyenlere su ve çay servisleri yapılıyor. Komisyon üyeleri iş yüklerinin çok olmasına rağmen oldukça güler yüzlü ve nezaket sahibi. Sınavdan çıkan adaylar sorulan soruları bilemeseler dahi yapılan işin profesyonelliğini takdir ediyor. Görevlilerin hepsinde yaka kartları var. Sınav merkezine uzak mesafelerdeki adaylara öğleden sonraki saatlerde randevu verilmiş durumda. Bu kadar büyük bir organizasyon çok sakin ve çok planlı bir şekilde tıkır tıkır işliyor. Adaylar ve komisyon üyeleri ile ilgili bütün ince detaylar düşünülmüş ve planlanmış.

Bütün bunlar Dr. Muammer YILDIZ'ın her şeyi planlayarak yöneten çok iyi bir ekip lideri ve yöneticisi olduğunu gösteriyor.

Türkiye'ye örnek olan ve fark yaratan Dr. Muammer YILDIZ'ı ve ekibini bu örnek uygulamasından dolayı tebrik ediyoruz.

 

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim