Öğretmen Diyarı

ÖNCE EŞ DURUMU SONRA İLK ATAMA

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 15 bin öğretmenin, eş atamalarından sonra alınacağını belirterek, "2015 yılıyla ilgili takvimi de Aralık'ta açıklayacağız. Öğretmenlerimiz, eş durumu ve ilk atama tayinlerinin, iller arası atama, il içi atama ve rotasyonun ne zaman olacağını takvimle görmüş olacak" dedi.

 

Ocak'ta 15 bin öğretmen ataması gerçekleştireceklerini kaydeden Aydoğdu, sözlerini şöyle sürdürdü: "Arkadaşlarımızın, okullar başlamadan sınıflarında hazır olmalarını istiyoruz. Bunu yaparken öncelikle eş atamalarını yapmamız gerekiyor. Eş atamalarından sonra 15 bin atamayı yapacağız. 2015 yılı ile ilgili takvimi de Aralık ayında açıklayacağız. Öğretmenlerimiz, eş durumu ve ilk atama tayinlerinin, iller arası atama, il içi atama ve rotasyonun ne zaman olacak konularını bu takvimle, bütün takvimi görmüş olacak. " 

 

Eş durumu atamalarına kadar yeni yönetmeliğin çıkmayacağı tahmin edilirken, yönetmelik yetişse bile 3 yıl sigorta şartı ile öğretmen eşlerin tayin  durumunun ŞUBAT eş durumu tayinlerinde sıkıntı yaratmayacağı gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

KamuGazetesi

ANKARA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim