Öğretmen Diyarı

Ölenlerin çoğu üniversite öğrencisiydi!

Suruç'taki katliamda hayatanı kaşbedenlerin isimleri açıklandı. Saldırıda 32 kişi hayatını kaybederken genç yaşta hayatlarını kaybeden gençlerin çoğu HDP Lideri Demirtaş'ın dediği gibi, tıp fakültesi, hukuk fakültesi, sosyoloji, psikoloji öğrencisiydi.

 

YÜKSEKOVALI ÖĞRETMEN

 

Yüksekovalı İngilizce öğretmeni 28 yaşındaki Süleyman Aksu Suruç'taki patlamada hayatını kaybetti. İlçedeki Şemsettin Onay Anadolu Lisesi'nde İngilizce öğretmenliği yapan Aksu'nun ölümü, büyük bir üzüntüye neden oldu. Otopsi işlemlerini ardından Aksu'nun cenazesinin, ailesi Yüksekova Belediye Eş Başkanı Ruken Yetişkin ve Meya-Der yetkilileri tarafından Gaziantep'ten alınacağı belirtildi. (dha)

 

'ÖLÜME GÜLÜMSEYEREK GİDENLERDENİZ'

 

 

Samsun'dan Kobani'ye gitmek için Sosyalist Gençlik Derneği üyeleri ile birlikte Şanlıurfa'ya gelen Aydan Ezgi Şalcı, Suruç'ta yaşanan bombalı saldırıda hayatını kaybetti.

 

Bombalı saldırıda ölen Aydan Ezgi Şalcı'nın saldırıdan 1 gün önce Twitter hesabından, "Bizler güneşin çocuklarıyız. Ölüme gülümseyerek gidenleriz. Ne döndürebilir ki bizi, ne korkutabilir ki? Gelin yarını ilmek ilmek biz örelim." mesajını paylaşması yürek burktu. Paylaştığı mesajla Şalcı'nın, ölümünü adeta önceden sezdiği olarak belirtildi. Öte yandan Samsun'dan Aydan Ezgi Şalcı ile birlikte Şanlıurfa Suruç'a gelen Alican Vural'ında yaşanan patlamada hayatını kaybetti.

 

Suruç'ta ölenlerin kimlikleri belli oldu

HDP'Lİ BAŞKANIN EŞİ VE OĞLU ÖLDÜ

 

 

HDP'nin Bursa milletvekili adayı olan Metin Kılıç, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde canlı bomba saldırısında HDP Parti Meclisi üyesi olan eşi Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan Kılıç'ı kaybetti. Kızı Sinem Kılıç da annesi ve kardeşiyle katıldığı basın açıklamasındaki patlamada yaralandı.

 

Suruç İlçesi'nde dün öğle saatlerinde meydana gelen patlamanın acısı Bursa'ya da düştü. HDP Parti Meclisi üyesi Ferdane Kılıç, oğlu Nartan ve kızı Sinem Kılıç ile birlikte Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu'na destek vermek Suruç'a gitmişti. Öğle saatlerinde ilçedeki Amara Kültür Merkezi önündeki basın açıklaması sırasındaki patlamada Ferdane Kılıç ve oğlu Nartan Kılıç yaşamını yitirdi, Sinem Kılıç ise yaralı kurtuldu.

 

ESKİŞEHİR'DE SAPAN İÇİN YÜRÜYÜŞ

 

 

Souruç'taki patlamada Alper Sapan'da hayatını kaybetti. Sapan'ın ölümü üzerine Eskişehir'de yaklaşık 400 kişilik bir grup protesto eylemi düzenledi. Anadolu Üniversitesi öğrensisi Sapan'ın fotoğraflarını taşıdı.

 

POLİSİN AĞZINA ELİNİ SOKTUĞU CEBRAİL DE ÖLDÜ

 

 

ADANA'da geçen yıl 15 Aralık'ta, Kobani'de ölenler için taziye çadırı kurmak isterken polisin müdahalesi sırasında polisin ağzına parmaklarını soktuğu 24 yaşındaki Cebrail Günebakan'ın da Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'ndeki patlamada hayatını kaybettiği bildirildi. Aynı saldırıda Suruç'a Adana'dan giden grupta bulunan yunus emre Şen'in de öldüğü belirtildi. Trabzonspor taraftarı 32 yaşındaki Koray Çapoğlu'nun da adı, ESP tarafından ölenler arasında açıklandı.

 

30 kişinin hayatını kaybettiği Suruç İlçesi'ndeki patlamada ölenlerin bazılarının isimleri Ezilenler'in Sosyalist Partisi'nin (ESP) internet sitesinde yayınlandı. Listede geçen yıl 15 Aralık'ta Adana'daki Kobani'de ölenler için taziye çadırı kurmak isteyenlere yönelik polis müdahalesi sırasında bir polisin ağzına parmaklarını soktuğu DHA muhabirinin çektiği fotoğrafla gündeme gelen Cebrail Günebakan'ın da adı yer aldı. Aynı patlamada Adana'dan Suruç'a giden grupta yer alan Günebakan'ın yanı sıra Yunus Emre Şen'in de hayatını kaybettiği öğrenildi.

 

TRABZONLU KORAY ÇAPOĞLU SALDIRIDA ÖLDÜ

 

 

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen patlamada, Trabzon'un Of İlçesi nüfusuna kayıtlı 32 yaşındaki Koray Çapoğlu'nun da yaşamını yitirdiği iddia edildi. Trabzonspor tutkusuyla da tanınan Koray Çapoğlu, İstanbul'da reklam sektörüne yönelik iş yapan bir matbaada çalışıyordu. Adı ESP tarafından ölenler arasında açıklanan Çapoğlu'nun yaşamını yitirdiğinin ailesine henüz söylenmediği öğrenildi

 

AJANSLAR

 

memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol