Öğretmen Diyarı

Okulun monte edilmeyi bekleyen klima üniteleri çalındı

Rukiye-Raşit Meşhur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin klimalarının sınıflara ve diğer bölümlere takılı olduğu, dış ünitelerin montajı yapılmadığı için çalışmadığı bildirildi. Okul bahçesinde monte edilmeyi bekleyen ve her biri 400 kilogram ağırlığındaki 8 dış üniteden 6 tanesi geçtiğimiz Cumartesi gecesi hırsızlar tarafından çalındı.


Anne-babalarının ismini taşıyan okul inşaatını anahtar teslim verdiklerini belirten hayırsever Havva Meşhur, "İnşaat başladığı dönemde projede split oda klimaları bulunmaktaydı. Manavgat belediye encümeninin almış olduğu belirli metrekare üzerindeki inşaatlarda VRV Merkezi sistem klima zorunluluğu nedeniyle proje tadilatı yapıldı ve yüklenici firmaya 2 sistem arasındaki farkı ödeyerek klima sisteminde değişikliğe gittik. Klima sisteminin iç donanımı tamamlandı ne var ki 8 adet dış ünite okul bahçesine getirilmesine rağmen, monte edilecekleri bölümün hemen yanında istinat duvarının çökmesi nedeniyle bugün kadar monte işlemi yapılamadı. Okulun eğitim-öğretime başlayabilmesi amacıyla Milli eğitim tarafından geçici kabulü yapıldı. Hala kesin kabulü yapılmamış durumda. Bunun yanında okulumuz sigortalı. Nasıl bir yol izleneceğini bilemiyorum. Ama istinat duvarı bir an önce yapılmaz ve klimalar takılmazsa öğrenciler zor durumda kalacak" diye konuştu.


Okulda eğitim öğretim dönemi sürecinde bekçi bulunduğunu, ne var ki okulların tatile girmesinin ardından para olmadığı gerekçesiyle bekçinin işine son verildiği belirlendi.

İhlas Haber Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim