Öğretmen Diyarı

Okulun koridorlarında eğitim

Çanakkale’de, ders saatleri dışında da eğitim ve öğretime katkı sağlaması amacıyla ilkokulun koridorları, çeşitli fotoğraflarla donatıldı. Koridorları gezen Vali Ahmet Çınar, farklı mekan ve yer hissi yaşatan çalışmayı beğendiğini söyledi.


Geçen yıl Kasım ayında Barbaros Hayrettin Paşa İlkokulu tarafından başlatılan Tematik Okul Projesi, 6 ay süren çalışmaların ardından tamamladı. Öğrencilerin ders saatleri dışında da eğitim ve öğretimlerini sürdürebilmek amacıyla okulun 4 katındaki koridorlara çeşitli fotoğraflar yerleştirildi.


Birinci kattaki London Street temalı konsepte İngiliz telefon kulübesi, İngiliz otobüsleri, şövalye ve İngiliz askerlerine yer verildi. Katı gezenler, Londra sokaklarında dolaştıkları hissine kapıldı. İkinci katta Değerler Sokağı, üçüncü katta orman ve okyanus fotoğrafları ve dördüncü katta da gökyüzü ve uzay temalı fotoğraflar yer aldı.


Farklı temalarla donatılan koridorları gezen Vali Ahmet Çınar, Belediye Başkan Vekili Adnan Güler, İl Milli Eğitimi Müdürü Zülküf Memiş çalışmayı beğendi. Projenin öğrencilerin ders saatleri dışında da eğitim- öğretimine büyük katkı sağlayacağını belirten Vali Çınar, bu projenin diğer okullarda da hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.

 

Kaynak: DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim