Öğretmen Diyarı

Okulun Çatısı Alev Alev Yandı

Karabük'te, Anayasa İlkokulu ile Ortaokulu'nun çatısı yanarken 545 öğrenci tahliye edildi. Öğrenciler ağlayarak okullarının çatısının yanışını izlerken, itfaiyenin müdahalesiyle yangın okula sıçramadan söndürüldü.


Bugün saat 10.30 sıralarında, Esentepe Mahallesi'nde bulunan Anayasa İlkokulu ve Ortaokulu'nun çatısında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. 545 öğrenci öğretmenlerinin nezaretinde okuldan tahliye edildi. Okul müdürü Sait Bekçi ve öğretmenler yangın söndürme tüpleriyle yangına müdahale etmeye çalışırken itfaiyeden yardım istenildi. Alevler çatıyı sararken, Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ve Kardemir'e bağlı itfaiye ekipleri yangına müdahale etti.


Karabük Valisi İzzettin Küçük, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük Emniyet Müdürü Oktay Keskin ve Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar okula gelerek söndürme çalışmalarını takip ettiler. Yangını öğrenerek okula gelen veliler ise çocuklarıyla buluştu. Okulun yanında bulunan ana okulundaki çocuklar da okulun dışarısına çıkarılırken, çocuklar okulun çatısının yanışını ağlayarak izlediler.


HABERİN VİDEOSU

Radikal

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim