Öğretmen Diyarı

Okulu erken tatil eden 2 öğretmene soruşturma

Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadrolu asker öğretmen hakkında soruşturmabaşlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine sonverildiğini söyledi.


Muradiye ilçe merkezine yaklaşık 35 kilometre uzaklıkta bulunan 45 haneli Karavil mezrasının 2derslikli, Müzeyyen-Raif Kürümoğlu İlkokulu, geçtiğimiz Cuma günü biri kadrolu, biri sözleşmeli 2 öğretmenin kararıyla yarıyıl tatiline başladı. Bu olay yardımsever vatandaşların gönderdiği kışlıkgiyecek ve çeşitli malzemeleri öğrencilere dağıtmak için dün gelen yetkililerin ziyareti sırasında ortaya çıktı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Kütükçüoğlu, Şube Müdürü Müslüm Eren ve Bakır Bedevioğlu okuluziyaret etti. Kütükçüoğlu, Reşit Kütükçüoğlu, öğretmenlerin kendilerine bilgi vermeden gittiğini, gerekliişlemleri yapacaklarını söylemişti.


Van İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin konuyla yaptığı açıklamada, okulda görevli olan kadroluasker öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığını ve ücretli öğretmenin de işine son verildiğini söyledi. İl ve ilçelerden uzakta ki köy okullarında bu tür erken tatil ve benzeri durumların olabileceği okullar için müfettişleri görevlendirdiklerini belirten Kırekin, böyle bir durumla karşılaştıklarında görevli kişiler hakkındayasal işlemleri hemen yapacaklarını ifade etti.


Bir eğitimci olarak öğretmenlerin 180 günlük çalışma sürelerinin dolu dolu geçirmelerini talep ettiklerini aktaran Kırekin, "Dün daha bu olaydan haberimiz olmadan önce, İl ve ilçelerimizdekiokullarımıza bu konuyla ilgili yazı gönderdik. Gönderdiğimiz yazıda derslerin karne gününekadar devam etmesini ve öğrencilere karnelerinin öğretmenleri tarafından verilmesiniistediğimizi belirttik. Ve dersleri erken kesen öğretmenler hakkında gereken işlemleriyapacağımızı ifade etmiştik. Ne yazık ki gönderdiğimiz yazı daha gitmeden böyle bir durum ortaya çıktı." dedi.mebpersoneli.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim