Öğretmen Diyarı

Okulu basıp öğretmeni darp etti

ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde Toros İlköğretim Okulu'nda görevli Sosyal Bilgiler Öğretmeni Dursun G., öğrenci velisi U.G. tarafından darp edildiğini iddia ederek şikayetçi oldu. Manavgat Toros İlköğretim Okulu'nda görev yapan Sosyal Bilgiler ÖğretmeniDursun G., geçen cuma günü okula gelen öğrencivelisi U.G. tarafından darp edildiğini iddia etti. Polismerkezine giderek U.G. hakkında şikayetçi olanDursun G., yaşananlara anlam veremediğini kaydetti. 32 yıllık öğretmen olduğunu belirten Gür, olayı şöyle anlattı:"Öğretmenler odasında diğer meslektaşlarımla birlikte oturuyorduk. Bir veliçocuğuyla birlikte yanıma geldi. Çocuğuna 'Hangiöğretmen göster' diye sordu. Çocuk beni işaret etti. Ben de, 'Buyrun, bir şey mi var?' dedim. O anda U.G.yüzüme tokat attı. Arkadaşlar araya girerek müdahale etti. Veliye, ne olduğunu sordum. 'Çocuğun sırtını tekmelemişsin' dedi. Çocuğa, 'Seni tekmeledim mi?' diye sordum. Öğrenci ise 'Tekmelemedin, hayır' dedi. Zaten öyle bir olay söz konusu değil.

"AYAĞIMA BASTI UYARDIM"

6'ncı sınıfta 12 yaşında olan erkek öğrencisinin derste yanına geldiğini ve ayağına bastığını anlatan öğretmen, kendisinin de öğrenciyi uyararak yerine oturmasını söylediğini ve olayın bundan ibaret olduğunu öne sürdü. Dursun G., "Veli olayı abartıp okulu basıyor. Olacak iş değil. Sonra karakola gidip şikayetçi oldum. O da şikayetçi olmuş" dedi.

EĞİTİM SENDİKALARINDAN TEPKİ

Olayın ardından Türk Eğitim-Sen Manavgat Temsilcisi Fethi Kurt, Eğitim-İş Sendikası Manavgat Temsilcisi Neriman Çakar ve Eğitim-Sen Manavgat Temsilcisi Kubilay Yalçın Şahin, Toros İlköğretim Okulu önünde ortak bir basın açıklaması yaparak yaşananları kınadı.

DHA


habertürk


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim