Öğretmen Diyarı

Okulların ihtiyaçları geri dönüşümden

İzmit Belediyesi'nin geri dönüşüm projesine destek olan eğitim kurumlarının bu desteği karşılıksız kalmıyor. Belediye'nin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü yetkilileri, ambalaj atıkların toplanarak geri dönüşümünün sağlandığını belirtti.

Yetkililer, "Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan'ın da büyük önem verdiği proje kapsamında binlerce ton atık kağıt çöpe atılmayarak ayrı olarak toplanıp geri dönüşümü sağlanmaktadır. Eğitim kurumlarımız projemize büyük destek oluyorlar. Proje kapsamında şimdiye kadar okullarımızdan bin 600 ton ambalaj atığı toplandı.

Belediye Başkanımız, projeye destek olan okullara bu desteklerinin karşılığında bilgisayar, fotokopi makinesi, projeksiyon cihazı, fotokopi kağıdı gibi destekte bulunmamızı istiyor. Proje sayesinde hem okullarımız kazanıyor hem de ülke ekonomisi" dediler.


Yetkililer, geri dönüşüm projesine destek olan okullara şimdiye kadar 26 bin adet A4 fotokopi kağıdı, 87 adet dizüstü bilgisayar, 48 adet masaüstü bilgisayar, 3 adet akıllı tahta, 80 adet projeksiyon cihazı, 12 adet fotokopi makinesi, 29 adet yazıcı, 2 adet klima, 1 adet sanayi tipi bulaşık makinesi ve çok sayıda sarf malzemesi verildiğini söyledi.

\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim