Öğretmen Diyarı

Okullardaki internete yüzde 10 indirim

Bakan Elvan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de  internetin yaygınlaşması için ihtiyaç duyulan düzenlemeleri art arda hayata geçirdiklerini ifade etti.

Bu kapsamda Bilgi Teknolojileri ve  İletişimKurulu'nun (BTK)  yeni  bir karar daha aldığını belirten Elvan, bugünden itibaren Türk Telekom tarafından Milli Eğitim Bakanlığına toptan seviyede sunulan DSL tarifelerinde yüzde 10indirim uygulanacağını söyledi.

Bakan Elvan,  İnternet  Servis Sağlayıcılarının Milli Eğitim Bakanlığına verdikleri  internet hizmetinde indirimi kendi belirledikleri çerçevede uygulayacaklarını söyledi.

Gençler   internetten  daha fazla faydalansın

Özellikle  FATİH  Projesiyle  birlikte tüm okullarda oluşturulan akıllı  sınıflarda   internet  altyapısının daha verimli kullanılmasını ve  gençlerin   internetin  sağladığı faydalardan daha çok istifade etmesini istediklerini dile getiren Bakan Elvan, şunları kaydetti:

"Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve öğretmen okullardaki  internet  imkanlarından istifade ediyor. Bilindiği gibi  özel  durumları gereği MEB ve MEB'e bağlı okul,  kurum  ve kuruluşlara DSL internet hizmeti diğer kullanıcılara göre indirimli olarak veriliyordu. BTK'nın bu kararıyla, internetin eğitim ve  öğretim  faaliyetlerinde  daha etkin  bir şekilde kullanılabilmesi için mevcutindirimlere ek olarak yüzde 10 oranında bir indirim daha yapılacak."

BTK tarafından daha önce de  İnternet  hizmetinin engelliler ile şehit yakınları ve gazilere yönelik olarakindirimli tarifelerle sunulmasına yönelik kararlar alınmıştı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol