Öğretmen Diyarı

Okullarda zorbalık masaya yatırılacak

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi ve Jean Monnet Projesi Sosyal Sorumluluk Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Aysuda Kölemen'in konuşmacı olarak katılacağı çalıştaya, Bağcılar'da yer alan ortaöğretim kurumlarının idarecileri katılacak. Çalıştayda okullarda zorbalık hakkında bilgilendirme yapılarak, zorbalığın alınacak hangi önlemlerle azaltılabileceği ve olaylara nasıl müdahale edilebileceği ele alınacak.

Çocuklar arasında çıkan sorunları çözebilmek için geliştirilmiş yöntemler hakkında bilgilendirmenin yapılacağı çalıştayda, "Zorbalık nedir? Çeşitleri nedir? Zorbalık yapan veya zorbalığa uğrayan öğrencilerin belirgin özellikleri var mıdır? Okullarda zorbalık nasıl farkedilir? Okullarda zorbalığa nasıl müdahale edilmelidir? Okullarda zorbalık engellenebilir mi?" gibi sorulara yanıt aranacak.

Jean Monnet Projesi kapsamında Bağcılar Kaymakamlığı'nın katılımı ile düzenlenen çalıştay, 15 Temmuz Salı günü saat 09.00-12.00 arasında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi'nde gerçekleştirilecek.

Kemerburgaz Üniversitesi, Jean Monnet, Aysuda Kölemen,
\"İhlas

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol