Öğretmen Diyarı

Okullarda tabela nöbeti başladı

18.06.2014 Tarihli ve 29034 Sayılı Resmi Gazete'de Yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesinde; "(1) Birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okullar hariç olmak üzere, eğitim kuramlarının her biri için müdür norm kadrosu verilir.

(2) Özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı bahçede farklı binalarda faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilir.

(3) Aynı binada faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olana müdür norm kadrosu verilir.

(4) Aynı bahçede faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki özel eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olan eğitim kurumu için bir müdür norm kadrosu verilir.

(5) Eğitim kampüsü şeklinde yapılanan eğitim kurumlan için bir müdür norm kadrosu verilir."hükümleri bulunmaktadır." bu hükümlerine göre okul müdürü belirlenmektedir.

Kısacası yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesi 2. fıkrasındaki; "(2) Özel eğitim kurumları hariç olmak üzere, aynı bahçede farklı binalarda faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilir." hükümlerine göre; Özel eğitim kurumları hariç aynı bahçede faaliyet gösteren eğitim kurumlarının her birine müdür norm kadrosu verilmektedir.

Kısacası Yönetmeliğin "Müdür norm kadrosu" başlıklı 5. maddesi 3. fıkrasındaki; "3) Aynı binada faaliyet gösteren farklı derece ve türdeki eğitim kurumlarından sadece öğrenci sayısı en fazla olana müdür norm kadrosu verilir." hükümlerine göre müdür norm kadrosu verilmektedir.

Öğrenci sayıların değişmesi nedeniyle İlkokul olan okul Ortaokula, Ortaokul olan okul ise İlkokula dönüşmektedir.

Benim tavsiyem iki tabela yapılması, Örneğin Atatürk İlkokulu ile Atatürk Ortaokulu tabelası hangi okulun öğrencisi fazla ise o okulun tabelasının asılması gerekmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim