Öğretmen Diyarı

Okullarda Kurs açacak öğretmen ve idareciler dikkat
 Okullarda Kurs açacak öğretmen ve idareciler dikkat! Yaz Dönemi Kurslarında Okulların Dikkat Edeceği Hususlar
Yaz döneminde açılacak destekleme ve yetiştirme kurslarıyla ilgili tereddüte düşülen hususlar olduğu  anlaşılmaktadır. 

Konu İle ilgili Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün yazısı; 

“ Yaz tatilinde düzenlenecek olan destekleme ve yetiştirme kurslarında ders okutmak üzere görevlendirilecek öğretmenlerden alanı atölye, laboratuvar ve kurs öğretmenliği olanlara haftada 44, diğerlerine haftada 30 saate kadar ders görevi verilmesi ve fiilen yerine getirdikleri ders görevleri karşılığında yararlandırılacakları ek ders ücretlerinin 150 gösterge rakamı esas alınarak %100 artırımlı ödenmesi gerektiği değerlendirilmektedir." denilmektedir.

    Ayrıca 11. sınıftan 12. sınıfa geçen öğrenciler yaz döneminde en fazla 6 (altı) dersten haftalık toplam 24 saate kadar, 7. sınıftan 8. sınıfa geçen öğrenciler ise yaz döneminde en fazla  6 (altı) dersten haftalık toplam 18 saate kadar kurs alabilecektir. 

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri

1- Açılacak kurslar hali hazırda eğitim gören öğrencilerin sınıf seviyesinde açılacak. (örneğin: öğrenci 7. sınıfta okuyor ise,  7. sınıf kursları modüle girilecek. yine halihazırda 10. sınıfta okuyan öğrenci için 10. sınıf kursları modüle girilecektir.)

2- Her ne kadar aynı seviyede sınıf ve ders girişi yapılsa da, dersler okutulurken bir üst sınıfın dersi okutulacak. (örneğin: öğrenci 7. sınıf öğrencisi, ancak kursta işlenecek dersler 8. sınıf düzeyindeki dersler olacak.)

3- Sadece 7. sınıflarda, modüle girilecek derslerin yanında, 8. sınıfa ait olan inkılap tarihi dersi modüle eklenmiş, 7. sınıf ders seçiminde bu dersten kurs açmak isteyen okullarımızın sisteme bu dersi de eklemesi gerekmektedir.)

4- Modül tekrar okulların kullanımına açılmış olup, hatalı girilen sınıf veya dersler modül üzerinde acilen düzeltilecektir.  

Kaynak: www.turkkamu.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim