Öğretmen Diyarı

OKULLARDA GÜVENLİK PROTOKOLÜ
  Türk ve yabancı özel okul ve vakıf üniversitesi yetkililerinin de güvenlik önlemlerini artırdığı öğrenildi. Okullar bazıları güvenlik elemanlarına yeniden eğitim verdi, tüm giriş çıkışlarda tedbirleri artırdı. Servis sürücülerine güzergahları üzerinde şüpheli durumlara rastlandığında oradan uzaklaşması gerektiği anlatıldı. Velilere bilgilendirme mesajları gönderilerek bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verildi.

ÇOCUKLAR SERVİS KULLANSIN

CSG City Security Group Yönetim Kurulu ve Güvenli Okul Projesi Başkanı Osman Öztürk, velilerin ve okul yöneticilerinin alması gereken önlemleri şöyle sıraladı:

Çocuklar evden okula gelirken ve okuldan eve dönerken kalabalıkların olduğu yerlere girmemeli. Özellikle servislerden faydalanmalılar.

GÜVENLİK BİLİNCİ OLUŞTURULMALI

Okul servis sürücüleri ve rehberleri daha güvenlikli yollardan çocukları okula götürmeli ve şüphelendikleri bir konu olduğunda kesinlikle o bölgeden uzaklaşmalılar.

En önemlisi de çocuklara bir güvenlik bilincinin okullarda uygulamalı olarak verilmesi gerekiyor. Yani okulda olabilecek şiddet türlerine ilişkin acil durum yönetimi içerisinde çocukların nasıl hareket etmeleri, nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda da uygulamalı çalışmalar yapılmalı. Tüm bu çalışmalar çocukların psikolojisine dikkat ederek pedagojik formasyona sahip öğretmenler ve uzmanlar tarafından yaptırılmalı.

BÖLGEDEKİ SINAVLAR İPTAL

DÜN İstiklal Caddesi'nde yaşanan canlı bomba saldırısı nedeniyle, çevredeki bazı yabancı okullar pazartesi günü yapılacak sınavlarını iptal etti.

Gönül KOCA


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol