Öğretmen Diyarı

OKULLARDA ERKEN TATİL

Yozgat genelinde okulların neredeyse büyük bölümünde eğitim öğretim yılı büyük ölçüde sona erdi. Gelecek haftasonu kapanacak olmasına rağmen yazılı ve sözlülerin tamamlanması, liselilerin hayatına yön verecek sınavlara hazırlanmaları ve köylerde hasat sezonunun başlaması ile birlikte öğrencilerin büyük bir bölümü okulu bırakmak durumunda kaldı.


Eğitim öğretim sezonunun bitmesine kısa bir süre kala devamsızlık sorunu bulunmayan öğrencilerin büyük bir bölümü okullara gitmemeye başladı.


ÖĞRENCİLER EĞİTİMİ BİTİRDİ

Milli Eğitim Bakanlığı’nın kararı gereği 12 Haziran’da başlayacak yaz tatili öncesinde okulların büyük bölümünün boşalması, derslerin de yapılmasını engelledi. Özellikle köylerde çocukların tarla ve çayır işlerinde çalıştırılması okulları erken tatil ettirirken okula gitmeyen öğrenci sayısının yüzde 60’ları bulması ve gidenlerin de ders yerine zamanlarını genellikle okul bahçelerinde oyun oynayarak geçirmesi, erken tatilin kanıtı oldu.


SORUN TEŞKİL ETMİYOR

Öğrencilerin yazılıları ve olması gereken sınavları bittiği için öğrencilerin okula gelmemesinin eğitim öğretim açısından fazla bir sorun oluşturmadığı ifade edildi. İlk ve ortaöğretim okullarında yaz tatili için ziller son kez 12 Haziran 2015 Cuma günü çalacak. Uzun ve yorucu eğitim öğretim yılının yorgunluğunu 3,5 aylık tatil döneminde atmaya çalışacak olan öğrenciler bir sonraki eğitim öğretim yılı için 18 Eylül 2015 Pazartesi yeniden dersbaşı yapacaklar.

Şüphesiz tatilin kendilerini ilgilendirdiği bir diğer grup öğretmenler. Ancak ne yazık ki öğretmenler okullar öğrencilere tatil olduktan sonra 2 -3 hafta daha okullarda seminer ve evrak çalışmalarını sürdürecekler. 


Kaynak: www.yozgatyenigun.com


Anahtar Kelimeler:
okullarda erken tatil

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol