Öğretmen Diyarı

Okullara Tabletler Ne zaman Dağıtılacak 2014-2015 !

Tabletler ne zaman dağıtılacak, Milli Eğitim Bakanlığı tabletleri ne zaman dağıtacak, her öğrenciye tablet reformu gerçekleşiyor mu, tabletlerin dağıtım tarihi belli oldu, Tabletler ne zaman dağıtılacak öğrenmek için tıklayınız..


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm okullara uygulanmak amacı ile başlanmış olan yeni uygulama ile her öğrenciye bir tablet verilecek. Öğrenciler içinde eğitim videoları ve kitapları yüklü tabletleri ile hem eğlenecek hem öğrenecekler. Tabletler 81 il çapında birden dağıtılacak.

Bakanlığın hedefi tam 11 milyon tablet dağıtmak. Projenin ilk imzası 22 Kasım 2010 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaşım, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı arasında atılmıştı. Projenin ismi ise Fatih Projesi olmuştu.

Proje kapsamında öncelikle daha önceden belirlenmiş olan pilot okullara tablet bilgisayarlar dağıtıldı. İlk etapta 62 bin 800 adet tablet öğrencilere dağıtıldı. Daha sonra dağıtılan tablet sayısı yaklaşık 150 bini geçti. 

Akıllı tahtalarla ile birlikte etkili bir kullanım alanı olacak olan Milli Eğitim tarafından dağıtılan tabletlerin eğitime katkı vermesi bekleniyor. Öğretmen ve öğrencilerin eski usul tahtalar ile vakit ve enerji kaybını ortadan kaldıracak yeni sistem ile daha modern ve efektif eğitim hedefleniyor.

Proje kapsamında okulların alt yapı sorunları giderilmekle kalmıyor, öğretmenlere bu konu hakkında uzaktan eğitim şeklinde konferanslar verilerek öğretmenler bilinçlendiriliyor. 

Öğretmenlerin sistemi öğrenmesi ile öğrencilerin daha iyi bir eğitim alacağı ön görüsü neticesinde öğretmenlere konu hakkında eğitim veriliyor. 

Proje kapsamında 2 yıl içerisinde 5.sınıftan 12.sınıfa kadar her öğrencinin bir tablet bilgisayarı olacak ve öğrencilere 11 milyon tablet dağıtılacak.

Tabletler arızalandığında ise okul yönetime verilen yedek tablet stoklarından öğrencilerin tablet ihtiyaçları giderilecek bu şekilde hiçbir öğrenci tablet sıkıntısı yaşamayacak. 

Bakanlığın dağıttığı tüm tabletler garantili olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim