Öğretmen Diyarı

Okullara kaynak kitap aldırılması tekrar yasaklandı
Yardımcı kaynak kitap, yayın aldırılması tekrar yasaklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrencilere yardımcı kaynak aldırılmaması, MEB’in dağıtımını yaptığı kitaplar haricinde öğrencilere yardımcı kaynak, yayın aldırılması halinde ise öğretmen ve yönetici personeli için gerekli idari işlemin başlatılacağını belirtmişti. İlerleyen zamanlarda MEB’in bu uyarısı Valilikler tarafından idareci ve öğretmenlere soruşturma olarak geri döndü.

SAKARYA’DA CEZASI AĞIR OLDU

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’un da açıklamasında açıkça belirttiği üzere, Sakarya’da dört okul müdürü öğrencilere ve velilere zorla yardımcı kaynak aldırdığı gerekçesi ile açığa alındı. Vali Coş bu haberleri doğrulayarak öğretmen ve idarecilerin daha önceden uyarıldığının vurgusunu yapmıştı. Açığa alınan okul müdürleri için okulların okul aile birliği üyeleri açıklamalarda bulunarak okul müdürlerinin yanlış yapmadıklarını, yaklaşan TEOG öncesinde MEB tarafından dağıtımı yapılamayan kitaplar yerine veliler olarak yardımcı kaynak kitap aldıklarını belirtmişlerdi.


 
YILDIZ: YARDIMCI DERS KİTABI KULLANILABİLİR

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız dün yaptığı açıklamada FETÖ ile alakalı olmadığı sürece, FETÖ propagandasına ve bunların çıkarlarına hizmet etmediği sürece yardımcı kaynak, yardımcı ders kitaplarının kullanılabileceğini belirtmişti. Yasaklanan yayınlar için getirilen uygulamanın MEB personeli tarafından yanlış anlaşıldığını belirten Yıldız, içerik açısından zengin olan ve herhangi bir sıkıntı içermeyen kaynakların öğretmenler tarafından öğrencilere tavsiye edilebileceğini belirtmişti.

YARDIMCI KAYNAK YASAK! İDARİ İŞLEM YAPILACAK

Bugün itibari ile bazı İl Milli Eğitim Müdürlükleri  kurumlara ve okullara gönderdiği yazıda öğrencilere dağıtılan ders kitapları haricinde örgün eğitim ile Destekleme ve Yetiştirme kurslarında öğretmenler, yöneticiler tarafından yardımcı kitapların tanıtılması, aldırılması halinde gerekli idari işlemin başlatılacağı belirtilmiştir.

Gönderilen yazılardan bir tane örnek;
yasak-yayin

Kaynak: Öğretmenler İçin

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim