Öğretmen Diyarı

Okullar Öğretmen Beklerken İl Müdürü Neden Çekiniyor ?
Milli Eğitim Bakanlığının yönergeleri doğrultusunda okullarda norm kadro fazlası öğretmen atamaları hemen hemen bütün illerde sorunsuz bir şekilde tamamlandı .

Bu konuda en çok sıkıntıya maruz kalan il Ankara olmasına rağmen , Ankara Valisinin ve il müdürünün kararlı duruşu ile norm kadro fazlası öğretmen atamaları yapıldı .

İstanbul ilinde yaklaşık 4.000 öğretmen norm fazlası durumda, buna karşın birçok okulda ya öğretmen açığı bulunuyor yada ücretli öğretmenlerle dersler doldurulmaya çalışılıyor .

İstanbul il müdürlüğü ; ihtiyaç ve norm kadro fazlası öğretmenler ile özel program ve proje uygulayan eğitim kurumlarında dört yılını doldurmuş fakat uzatılması teklif edilmeyen ve sekiz yılını tamamlayan öğretmenlerin atama işlemleri sonuçlandıramadı.

Okullarda öğretmen açığı bulunurken yaklaşık 4000 öğretmen norm kadro fazlası olarak derse girmiyor .

İl müdürü Ömer Faruk YELKENCİ , İstanbul ilinde öğretmen açığı bulunurken bu atamaları neden yapamıyor .

Bakanlığın proje okullarında rotasyon VE öğretmen atamaları konusunda geri adım atmayacağını açıklamasına rağmen , İstanbul ilinde sokağa çıkan proje okulu öğrencileri ve vakıflar il müdürüne geri adım mı attırıyor ?

İstanbul il müdürlüğünün norm kadro fazlası atamalar konusunda bir karar vermesi gerekiyor . 

Ya, Bakanlığın emirlerini uygulayıp norm kadro fazlası öğretmen atamaları yapılacak ve öğrenci mağduriyetleri giderilecek .

Yada, Vakıf ve derneklerin baskılarına boyun eğilip öğrenciler mağdur edilecek .Kaynak: www.kamudanhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim