Öğretmen Diyarı

Okullar ders ziline hazır

Birinci derece deprem bölgesinde yer alan İzmir'de, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılı öncesinde okul binalarının güçlendirilmesi ve fiziki eksiklerin giderilmesi için 11 milyon lira harcandı.

 

Pazartesi günü öğrencilerine kavuşacak okullar, yaz tatili boyunca yeni eğitim öğretim yılı için hazırlandı. Birçok okul fiziki koşullarının iyileştirilmesi için bakım ve onarımdan geçirilirken, depreme dayanıksız olduğu belirlenen okullarda ise güçlendirme çalışmaları başlatıldı.

 

İzmir Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, okulların, geçen eğitim öğretim yılının sona erdiği 13 Haziran'dan bu yana yeni yıl için hazırlandığını ifade ederek, acil ihtiyaç sıralamasına uygun olarak gerekli çalışmaların yapıldığını anlattı.

 

İzmir'de yüzden fazla okulun bakım ve onarım programına alındığını, tamamına yakınında çalışmaların sonlandırıldığını kaydeden Bardakcı, yapılan çalışmalarla fiziki koşulların iyileştirildiğini belirtti. Bardakcı, devam eden çalışmaların ise doğalgaz dönüşümüyle ilgili olduğuna işaret ederek, kazan dairesinde yapılacak çalışmaların eğitime engel teşkil etmeyeceğini söyledi.

 

Öğrenci ve öğretmenlere sağlıklı koşullar sunmanın önemini vurgulayan Bardakcı, bu doğrultuda okulların boş olduğu yaz dönemindeki birkaç aylık süreyi en iyi şekilde değerlendirdiklerini dile getirdi. Bardakcı, geçen yıl da 30 milyon liralık maliyetle 500'den fazla okulun fiziki koşullarının iyileştirildiğini hatırlatarak, "Yeni eğitim öğretim yılı için gerekli hazırlıkları tamamladık, herhangi bir sorunla karşılaşmadan eğitim yılını başlatacağız" dedi.

\"Anadolu

Anahtar Kelimeler:
Okullar Ders Ziline Hazır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol