Öğretmen Diyarı

İZMİR, (DHA)

KIYI Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların Kurban Bayramı tatilinden önce açılması kararını değiştirmesini önerdi


Okulların 14 Eylül tarihinde açılma kararının ardından Birlik encümen üyesi belediye başkanları ile durumu değerlendiren Kıyı Ege Belediyeler Birliği Başkanı Abdül Batur, özellikle haziran ayında yaşanan sınavlar sebebiyle de verimli geçmediğine işaret etti. Temmuz ve ağustos ayında tatil yapamayanların eylül ayından yararlanabileceğini belirten Başkan Batur şunları söyledi:


"Okulların 14 Eylül’de açılacak olması ve hemen ardından belki de 9 güne çıkabilecek bir Kurban Bayramı tatili turizmcilerimiz için çok iyi bir fırsat olacaktır. Belediye Başkanlarımız kendi bölgelerinde sektör temsilcileri ile yaptığı görüşmelerde bu görüş büyük ağırlık kazandı. Kısa süren sezonun eylüldeki bu düzenleme ile biraz daha uzatılmasıyla temmuz ve ağustos gibi 2 aya sıkışan turizmin biraz daha geniş zamana yayılması beklentileri bir nebze olsun karşılayacaktır. Birliğimiz Hükümetimizden, Milli Eğitim ve Turizm bakanlıklarından bu yönde karar alınmasını acil olarak beklemektedir."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol