Öğretmen Diyarı

Okulda Üniversite Modeli matematiği sevdirdi!

MEF Okulda Üniversite Modeli'nin karnesi verildi. Modelin bir eğitim-öğretim yılında Matematiği sevdirdiği ve başarıyı artırdığı karnesine yansıdı.

MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin Eylül 2014’ten bu yana Ayazağa İlköğretim Okulu ve MEF Okulları’nda uyguladığı ‘‘Okulda Üniversite Modeli’’nin 2014-2015 Eğitim- Öğretim Yılı’nın son haftasında bir yıllık değerlendirmesi yapıldı.


Geleneksel ve modern meslek eğitimi modellerini birleştiren, teori ve pratiği eş zamanlı ve eşit oranda öğreten, bilime ve deneyime dayalı bir öğretmen eğitimi modeli OKULDA ÜNİVERSİTE’nin Eylül 2014’ten bu yana uygulandığı Ayazağa İlköğretim Okulu’ndaki uygulama sonuçları ve bu modelle dezavantajlı bir okulda başarının nasıl artırıldığı raporlandı.


MEF Okulda Üniversite Modeli değerlendirme toplantısına, projeye başından bu yana destek veren İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, MEF Okulları Genel Müdürü Dr. Azmi Özkardeş, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz, MEF Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Şahin katıldı.


Raporun sunumunu uzun yıllar Amerika’daki eğitim fakültelerinde öğretim üyesi olarak çalışan ve dünyadaki en başarılı eğitim fakültelerini inceleyerek OKULDA ÜNİVERSİTE MODELİNİ geliştiren MEF Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Özcan yaptı.

 

Kaynak: www.sozcu.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim