Öğretmen Diyarı

Okulda ‘Beden eğitimi mi?, Spor eğitimi mi?’ programı

Kırıkkale Spor Lisesi Okul Müdürü İbrahim Tarım, okulun ‘Beden Eğitimi mi? Spor eğitimi mi?’ İsimli AB Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Okul Müdürü Tarım, 2015 yılı teklif çağrısı döneminde yapılan projeye hibe desteğinin çıktını açıkladı.

Spor Lisesinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Okul Müdürü İbrahim Tarım, AB Erasmus Yöneticileri, okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı. Toplantının amacı hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Tarım, aynı zamanda 2015 yılında okulun kazandığı başarılar hakkında da bilgiler verdi. Bilgilerin akabinde okulun erkek voleybol takımı ile kız voleybol takımı, zemini yenilenen spor salonunda gösteri maçı yaparken, maçın ilk servis atışını Milli Eğitim Müdürü Çetin yaptı.

‘Beden eğitimi mi?, Spor eğitimi mi?’ AB projesi hakkında bilgiler vererek konuşmasına devam eden Okul Müdürü Tarım, "2015 yılı Teklif Çağrısı döneminde Okul Eğitimi Personel Hareketliliği proje başvuruları döneminde hazırlamış olduğumuz, Beden Eğitimi mi? Spor Eğitimi mi? adlı projemiz hibe desteği almaya hak kazanmıştır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yürütülen IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında Okul Eğitimi Personel Hareketliliği yedek projelerinin bir kısmına fon tahsis edilmesi öngörülmüş olup Okulumuzun hazırlamış olduğu proje hibe desteği almaya hak kazanarak projemizin ortak ülkesi olan Çek Cumhuriyetine spor eğitimi ile ilgili akış düzenlenecektir" dedi.

Okulda yapılan çalışmalar hakkında da bilgiler veren Müdür Tarım, "Bu amaç doğrultusunda sportif başarıların yanı sıra akademik başarılarında gerekliliği için Destekleme ve yetiştirme kursu açtık kursumuza tüm sınıf seviyelerinden 90 öğrenci bu kurslara devam etmektedirler. Okulumuzda fiziki altyapının düzeltilmesi daha verimli çalışma ortamlarının hazırlanması için gayret ettik. Bu doğrultuda; Spor salonumuzun çatı onarımı yaptırdık. Salonun iç badanası ile birlikte zeminini de yeniden boyatarak Spor Lisesine yakışır bir hale getirdik" diye konuştu.

 

DHA

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim