Öğretmen Diyarı

Okul Yöneticilerine Ek Ders Darbesi!

Milli Eğitim Bakanlığı okul kurslarında yöneticilere ödenecek ücret konusunda net bir açıklama yapmadı. MEB'in bile kafası karışık. Ayrıntılar Özel haberimizde

MEB  okullardaki yetiştirme ve destekleme kurslarında yöneticilere ödenecek ücret konusunda net bir açıklama yapmadı. MEB'in bile kafası karışık.

 

Uygulamalarda okul yöneticilerine büyük darbe vuruldu. 

 

MEB'in okul kurslarında idarecilere 2 saat ücret ödenir denmektedir. Ancak uygulamada okul müdürüne mi okul müdür yardımcısına mı yoksa idarecilerin hepsine mi ücret ödenip ödenmeyeceği konusunda tereddütler oluşmuş ve milli Eğitim Bakanlığına sorulan bu konuda MEB iki farklı görüş yazısı yayınlamıştır.

 

MEB'İn İl MEM lere yolladığı farklı iki görüş yazınsından birinde tüm idarecilere 2 saat ücret ödenir derken bir diğerinde sadece okul müdürüne ödeneceği müdür yardımcılarına böyle bir ödemenin yapılamayacağı belirtilmiştir.

 

MEB İstanbul MEM'e yolladığı görüş yazısında Okul yiöneticilerine 2(şer )saat ek ders ücreti ödenir derken, Diyarbakır MEM'e yolladığı görüş yazısında ise Okul yöneticilerinden birine 2 saat ders ücreti ödenir demektedir.

 

İşte o farklı iki görüş yazısı;

 

 

www.personelmeb.net
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim