Öğretmen Diyarı

Okul yaptırmak için kermes açtılar
Kaynak:  DHA
Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, 3’üncü Geleneksel Kermesi ilçe esnafının da desteği ile Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirdi. Ev yemeklerin, kırtasiye ürünleri, pastalar ve tekstil ürünlerine kadar birçok ürünün yer aldığı kermesten elde edilen gelirler, Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa anaokulu yapımında kullanılacak.

Zeytinburnu Belediyesi’nin desteğiyle bu yıl üçüncüsü düzenlenen kermes, Zeytinburnu Kent Konseyi Kadın Meclisi, ilçe esnafı ve Zeytinburnu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Zeytinburnu Meydanı’nda gerçekleştirdi.

Ürünlerini çocuklar için satışa çıkardılar

Kermeste kitap ve kalem gibi ürünler satarak okulun yapımına katkı sağlamaya çalışan Gülsüm Akgün, "Bu yıl kermesimizin üçüncüsü düzenleniyor. Buradan elde edilen gelirle bir anaokulu yapılacak. Satışlarımız güzel gidiyor." dedi.

Kitap satarak katkı sağlamaya çalışan Asuman Sula Durmuşoğlu, "Üç senedir Zeytinburnu Meydanı’nda kermes düzenliyoruz. Buradan elde ettiğimiz gelirleri her sene kimin ihtiyacı varsa ona bağışlıyoruz. Bu yılki kermesimizi de Zeytinburnu’ndaki bir anaokulu yapımı için açmaya karar verdik." dedi.

Kermes içerisinde giysi reyonunda satış yapan Türkan Kurtuluş, "Bu proje, zor durumda olan ev kadınlarına destek amaçlı bir projedir. Anaokulu açıldığı takdirde zor durumda olan ev kadınlarının çocuklarına öncelik verilecek. Bu sayede onlara destek vermiş olacağız." dedi.

Anahtar Kelimeler:
KermesOkul

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim