Öğretmen Diyarı

Okul ve üniversiteler 17 Nisan Pazartesi tatil mi? Bakan duyurdu!
Sandıkların başında görevli olarak bekleyecek olan öğretmenlerin yorucu mesaisi ve okulların tertibinin bozulması nedeniyle 17 Nisan Pazartesi gününün tatil ilan edildiğini ifade eden Bakan Yılmaz, konuyla ilgili açıklama yaptı. Peki, 17 Nisan Pazartesi günü üniversiteler de tatil edilecek mi? İşte, merakla araştırılan konunun detayları...

17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi? MEB Bakanlığı kararını açıkladı. Katıldığı bir toplantıda öğrencilerin merak ettiği konuya açıklık getiren Bakan Yılmaz, 17 Nisan'da okullar tatil mi sorusuna yanıt verdi. Seçim gününün ertesi günü olan 17 Nisan 2017 Pazartesi tarihinde tatil olup olmama konusu öğrenciler ve veliler tarafından da büyük bir merakla bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz biraz önce okulların 17 Nisan'da tatil edildiğini açıkladı.

17 Nisan pazartesi günü okulların tatil olmasıyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "16 Nisan'da halk oylamasını yapıyoruz, sandık kurullarında birçok öğretmenimiz görev almakta. Sayımların sağlıklı olabilmesi için, yapılacak itirazların da yine sağlıklı şekilde neticelenebilmesi için, aynı zamanda okullarımızda düzenin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için Başbakan'ımızın talimatıyla 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi.

Öte yandan üniversite öğrencileri tarafından merak edilen 17 Nisan'da üniversiteler tatil mi sorusuna ise henüz bir açıklama getirilmedi.

Akşam

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol