Öğretmen Diyarı

Okul üniformasında son söz velilerde

 Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e gelen Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Erdal Ata’yı makamında ziyaret etti. Vali Ata’dan kente ve kentteki eğitime ilişkin bilgiler alan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin marka şehirleri arasındaki Gaziantep’in her alanda olduğu gibi eğitimde de başarılı olmak istediğini söyledi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Bakan Avcı, okullardaki serbest kıyafet uygulamasına ilişkin belirsizlik yaşanmadığını ifade etti. Okullardaki kıyafet uygulamasının öğrenci ve velileri tarafından verilecek karara göre belirleneceğini anlatan Avcı, şunları söyledi:

“Bu noktada belirsizlik yok. Biliyorsunuz serbest kıyafet uygulaması var. Serbest kıyafet uygulamasının içerisinde yönetmeliğe göre, özel okullar velilerin yüzde 60’ı eğer okullarda forma uygulamasına devam etmek istiyorlarsa bunu tercih edebiliyor.

Okul yönetimiyle anlaşma

Devlet okullarında da eğer veliler, kendi aralarında anlaşırlar ve formayı önümüzdeki yıllarda da devam ettirme şeklinde bir tercihte bulunurlarsa buna kimsenin bir itirazı olmaz. Netice itibariyle vatandaşın tercihidir. Bu serbest kıyafet uygulamasında geri adım anlamına da gelmez. Tam tersine serbest kıyafet uygulamasının seçeneklerinin ne kadar geniş olduğunu gösterir. Veliler okul yönetimiyle anlaşarak forma konusunda bir ittifak sağlarlarsa bunun önünde yasal bir engel yok.”

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ziyaretin ardından 1’inci Bölgesel Okul Aile Çalıştayı’nın açılış törenine katıldı.

Doğan Haber Ajansı

memurlar.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim