Öğretmen Diyarı

Okul Öncesi Öğretmenlerinin Sesini Duyun

Okul Öncesi eğitimi, çocukların geleceğe hazırlanması için atılan ilk adımdır. Okul Öncesi eğitimin kaliteli olabilmesi için; okul öncesi öğretmenlerinin sesine kulak verilmesi gerekmektedir. 

Okul Öncesi ve ilköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 6. maddesinde belirtilen  "Okul öncesi eğitim kurumlarında günde ellişer dakikalık aralıksız 6 etkinlik saati" okul öncesi öğretmenlerinin yemek yeme, tuvalete gitme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamasını imkansız kılmaktadır. 

Okul öncesi Öğretmenlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri, seslerini ve bedenlerini dinlendirebilecekleri molalara ihtiyaçları vardır.

Aralıksız 6 etkinlik saati boyunca (50x6) hiç durmadan çalışan okul öncesi öğretmenlerinin verimliliği düşmekte ve sağlık problemleri yaşamaktadırlar. Sadece öğretmenlerin değil, öğretmenlere emanet edilen çocukların sağlığının da olumsuz etkilenmesi söz konusudur.

Eğitim sisteminin temelinde bulunan Okul Öncesi eğitimde kaliteli eğitim verilmesi ve yetişmiş okul öncesi öğretmenlerini kaybetmemek için;

*Okul öncesine teneffüs hakkı verilmesini ya da ders saatinin kısaltılmasını, *Diğer öğretmenlerden daha fazla ders yapıldığı için ek ders ücretinin arttırılmasını talep etmekteyiz.

 

İMZA KAMPANYASINA KATILMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol