Öğretmen Diyarı

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ DE TENEFFÜS İSTİYOR

 

Tuvaletleri, yedikleri, içtikleri, terledikleri, daha sayamayacağım kadar birçok sorumluluk ve ayrıca öğrenciye en ufak bir şey olsa sorumluluk öğretmene ait.
Ve okul öncesi öğretmenleri haftada 30 ders saati derse giren öğretmenle ile aynı ek dersi alıyor hatta 30 ders saatine giren branş öğretmeninden az sınıf öğretmeniyle eşit alıyor.
Bir sınıf öğretmeni günde 6 ders saati derse giriyor yani 40 x 6 =240 bir okul öncesi öğretmeni sınıf öğretmeninden her gün 60 dakika fazla derse girdiği yani haftada bunu ders saatine dönüştürürsek 50 x 6 =300 300/40=7.5 saat ek ders fazla yapmaktadır bu da aylık toplam hazırlık süresi ile birlikte 35 saat ek ders etmektedir. 35 saat ek ders ise aylık 300 lira ek ders parası eder ki bu okul öncesi öğretmenlerinin hakkıdır.
Ya ek derslerimiz verilsin ya da ders saatlerimiz, sorumluluklarımız düzenlensin ve diğer öğretmenlerle eşit haklara sahip olalım..
Ve ayrıca bir okul öncesi öğretmeni ile herhangi bir öğretmenin derse hazırlık süresi asla aynı olamaz. Okul öncesi öğretmeni her gün en az 2 saatini ertesi gün için ders hazırlamaya harcamaktadır.
Ve okul öncesi öğretmenlerinin hazırladıkları evraklar sayılamayacak kadar çoktur..
Ve ayrıca okul öncesi öğretmenlerinin sorumlulukları da mutlaka tekrar gözden geçirilmelidir.
https://www.facebook.com/okuloncesivebiz

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hur Guven 2 yıl önce

İki dakika mola için hizmetlinin keyfini beklemekten bıktık artık.

Avatar
burcin 2 yıl önce

Bu-na-li-yo-ruz ...ruh sağlığımız bozuluyor ve bu çocuklara hiç de iyi yansımiyor teneffüs teneffüs teneffüs

Avatar
Zehra 2 yıl önce

Hakkımız yeniliyor ve yenilmeye devam edecektir düzenleme yapılacağını hiç sanmam. Ben kendi adıma Hakkımı helal etmiyorum