Öğretmen Diyarı

OKUL ÖNCESİ ÖĞRETMEN ADAYLARININ SESİNE KULAK VERİN

TÜM TÜRKİYE KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR!!

 

 

  BU YIL YAPILAN 2014 KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI’NA GİREREK ALDIĞI PUANLAR VE SIRALAMALAR DİKKATE ALINARAK ATANAN OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLERİYİZ BİZ. BİZ OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ ALAN SINAVNDAN MUAF OLUP P10 PUAN TÜRÜNDE ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN GRUPLARINDAN BİRİYİZ.

 

    ÖSYM’NİN YAPTIĞI SINAV SONUCUNDA ALDIĞIMIZ PUANLAR İLE P10 GENEL SIRALAMLARIMIZ BELLİ OLMAKTADIR. P10 TÜRÜNDE GELEN GENEL SIRALAMAMIZ P10 PUAN TÜRÜNDE SINAVA GİRMİŞ HERKESİ KAPSAMAKTADIR. BULUNDUĞUMUZ SIRALAMA ALDIĞIMIZ PUAN İLE BİZDEN KAÇ KİŞİ FAZLA PUAN ALIP ÖNÜMÜZE GEÇMİŞTİR ONUN SONUCUDUR.

 

     OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ OLARAK SINAVA GİRMİŞ KİŞİLER ARASINDA BİZİM PUANIMIZDAN DAHA YÜKSEK ALIP BİZİM ÖNÜMÜZE GEÇMİŞ KAÇ KİŞİ OLDUĞUNU GÖSTEREN BRANŞ SIRALAMAMIZDIR.. BRANŞ SIRALAMASI SADECE OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ TERCİH EDEBİLECEKLERİ KAPSAMAKTADIR.

 

     BİZLER OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNLARI OLARAK ÖSYM’NİN BRANŞ SIRALAMALARIMIZ KONUSUNDA HATA YAPTIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ.

GEÇMİŞ YILLARA GÖRE UÇURUM SIRALAMA FARKLARI HATA OLMA OLASIĞINA DİKKATİMİZİ ÇEKMİŞTİR. YAPMIŞ OLDUĞUMUZ ARAŞTIRMA VE ÇALIŞMALAR SONUCUNDA ŞU KANIYA VARMIŞ BULUNMAKTAYIZ:

­

 

    ­---- ALMIŞ OLDUĞUMUZ P10 TÜRÜ İLE P10 GENEL SIRALAMAMIZ BİZİM BU PUAN TÜRÜNDE ÖNÜMÜZDE KAÇ KİŞİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR İSE;

 

  -------DİĞER TÜM BRANŞ TÜRLERİNDE ALDIĞIMIZIN PUANIN ÜZERİNDE PUAN ALIP ÖNÜMÜZE GEÇEN KİŞİ SAYISINI BULABİLYOR İSEK,

 

   --------  GENEL SIRALAMAMIZDAN , OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ HARİÇ      DİĞER TÜM BRANŞLARDA P10 TÜRÜNDE ÖNÜMÜZEGEÇEN KİŞİ SAYISINI ÇIKARDIĞIMIZ DA OKULÖNCESİ BRANŞ SIRALAMAMIZI VERMESİ GEREKMEKTE İKEN BU SAĞLANMAMAKTADIR..

 

PEKİ. OKULÖNCESİ HARİÇ DİĞER BRANŞLARDA BİZİM ÖNÜMÜZE GEÇEN NASIL BULABİLİYORUZ.?

 

### OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLİĞİ HARİÇ DİĞER BRANŞLARIN TÜMÜNÜ 20ŞERLİ SIRAYLA HESAPLAYIP ‘1’ EKSİĞİNİ TOPLAYARAK BULUYORUZ..

 

### SİSTEM BİZİ İKİ KERE ÜÇ KERE SAYMAMAKTADIR.

 

### SİSTEM P10 SINAV TÜRÜNDE SINAVI OLMAYANLARDA SİZİ ‘1.’

GÖSTERMEKTEDİR.

 

YAPILAN İŞLEMLER SONUCUNDA FARKLI PUANLARDA FARKLI SIRALAMA KAYMALARI OLMUŞTUR.

 

## P10 PUAN TÜRÜNDE 69.330 PUAN İLE ÖSYM’NİN AÇIKLADIĞI BRANŞ SIRALAMASI 4906 İKEN YAPILAN HESAPLAMALAR SONUCUN ÇIKAN BRANŞ SIRALAMASI  3817 OLARAK SAPTANMIŞTIR.

 

##82.52 p10 PUANI İLE ÖSYM 559 SIRALAMA GÖSTERİRKEN BİZİM HESAPLARIMIZA GÖRE 356. SIRADA GÖRÜNÜYOR.

 

BU ŞEKİLDE BİRÇOK OKULÖNCEĞİ ÖĞRETMENLİĞİ MEZUNU ARKADAŞIMIZ FARKLI SIRALAMA SONUÇLARI BULMAKTADIR. TÜRKİYE’DE EĞİTİMSİSTEMİN ÖLÇME DEĞERLENDİRME ADINA EN YÜKSEKAMAKAMI OLAN ÖSYM’NİN BU KONU HAKKINDA AÇIKLAMA YAPMASINI TALEP EDİYORUZ.

 

BU DURUMUN DÜZELTİLMESİ İÇİN KONUYLA İLGİLİ TÜM YETKİLERİMİZ ,TÜM DUYARLI BÜROKRAT. BASIN MENSUBU, SİYASETÇİ ,ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZIN ,YARDIMLARINI BEKLİYORUZ.

                                                                             OKULÖNCESİ ÖĞRETMENLERİ..

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol