Öğretmen Diyarı

Okul müdürünün internet üzerinden yaptığı çağrı karşılıksız kalmadı

Köy okulu olması münasebetiyle öğrencilerinin eğitim ihtiyaçlarının çok olduğunu belirten okul müdürü İsmail Türkoğlu, öğrenci velilerinin çoğunun imkanları olmadığından çocuklarının eğitim ihtiyaçlarına hepsini karşılamadıklarını ifade etti.

Hem köylü vatandaşlara yardımcı olmak hem de öğrencilerin bu ihtiyaçlarını bir nebze karşılamak için kendisinin bireysel olarak bazı çalışmalar yaptığını belirten Türkoğlu, "2 yıldır Dardağan İlköğretim Okulu'nda görev yapıyorum. Gerek öğrencilerimin gerekse de köylü vatandaşların durumunu iyi bilmekteyim. Eğitim herkesin hakkı. Bu düşünce ile öğrencilerin ve köylü vatandaşlarını durumunu ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak internet ortamında bireysel bir araştırma yaptım. Araştırmalarım neticesinden Türkiye'nin tanınmış kırtasiye ve basım şirketlerine okulun durumunu ve öğrencilerimizin kırtasiye ihtiyaçlarını anlatan bir mail atarak kendilerinden durumu iyi olmayan öğrencilerimiz adına yardım beklediğimizi belirttim." dedi.

"Yardım talebimiz çok erken cevap buldu ve İstanbul'dan Umur Basım ve Kırtasiye A.Ş. isimli firma 5 koliden oluşan kırtasiye yardımını gönderdi." diyen Türkoğlu, "Yardım kolisi içerisinde farklı çeşitlerden oluşan defterler okulumuza ulaştı. Hayırsever Firmanın bu duyarlılığı karşısında ben, öğrencilerimiz ve köylü öğrenci velilerimiz çok duygulandık. Bu aslında öğrencilerimiz için toplumda yardımlaşma ve dayanışma adına iyi bir ders olmuş oldu. Umur Basım ve Kırtasiye yetkililerine şahsım, okulum, öğrencilerimiz ve köyümüz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum." şeklinde konuştu.

Kırtasiye yardımının kendilerini çok sevindirdiğini belirten 4/A sınıfı öğrencisi Nazlı Akgün ise yardımlarından dolayı Umur Basım ve Kırtasiye A.Ş. teşekkür etti.

Öte yandan yapılan yardımla mutlu olan ve sevinçlerini yazıya döken öğrenciler, yazmış oldukları teşekkür mektuplarını Umur Basım ve Kırtasiye yetkililerine gönderdi.


CİHAN

Haber Kaynağı: http://www.memurlar7.net


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol