Öğretmen Diyarı

Okul Müdürüne Soruşturma

Bıçakçı Mahallesi'ndeki Çameli Çok Programlı Lisesi Pansiyonu bahçesinde geçen çarşamba akşamı eğitim yılının sona ermesiyle nedeniyle eğlence düzenlendi. Eğitim-İş Sendikası Temsilcisi Ahmet Erdoğan, öğrenciler, öğretmenler ve veliler müzik eşliğinde eğlenirken, iddiaya göre,okul müdürü H.E. otomobilinde bulunan pompalı tüfeği çıkartıp, herkesin gözü önünde havaya ateş etti. Eğlenceye katılanlardan bazıları şoke olurken, öğrencilerden bazılarının korkup, eğlenceden ayrıldıkları ileri sürüldü. Müdür H.E.'nin ertesi gün, geceye katılan öğrenci ve öğretmenlerin cep telefonlarında olay esnasında çekilmiş görüntü olup, olmadığını kontrol ettiği öne sürüldü. 

Pompalı tüfek değil konfeti iddiası

Hakkındaki iddiaları kabul etmeyen okul müdürü H.E., olayın savcılığa intikal ettiğini belirtip, "Konfeti patlattım. Silah atmam söz konusu bile değil. Elimdeki konfetiyi pompalı tüfek sanmışlar" dedi.

 

Eğitim-İş Çameli İlçe Temsilcisi Ahmet Erdoğan ise, müdür H.E. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirtip, "Bu yönde birçok öğrenci ve veliden şikayet geldi. Biz de gerekli araştırma ve işlemin yapılması için suç duyurusunda bulunduk. Müdürün öğrencilerin ve öğretmenlerin cep telefonlarını görüntü olup olmadığını kontrol ettiğini de öğrendik. Müdürün pompalı tüfekle ateş ettiği konusunda 10 kişi bana şikayette bulundu" dedi.

kamuajans.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol