Öğretmen Diyarı

Okul Müdürüne 4 Bin 740 TL Para Cezası Verildi

 Okul Müdürüne 4 Bin 740 TL para cezası verildi. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen, öğrenciye darp ve hakaret davası olayının Kütahya 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde son duruşmada tutuksuz yargılanan müdür bu kez hazır bulundu

Kütahya'da, bir öğrenciye darp ve hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan okul müdürü 4 bin 740 lira para cezasına çarptırıldı.  Kütahya 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi, görgü tanığı okul arkadaşlarının ifadeleriyle şimdi 8'inci sınıf öğrencisi olan M.Ç.'ye hakaret ettiği ve darbettiği gerekçesiyle İ.S.Ö.'ye 4 bin 740 lira para cezası verdi.

“OKULLARDA ŞİDDET OLAYLARININ ÜSTÜ KAPATILIYOR”

Okullardaki darp olaylarının çok azına ceza verildiğini söyleyen M.Ç’nin annesi E.Ç “ Verilen ceza anne olarak beni tatmin etmiyor, Çünkü benim çocuğum, olayın üzerinden bir yıl geçmesine rağmen bu travmayı üzerinden atamadı. Hukuki süreçte 'okulun kamera kayıtlarının silinmesi, okul arkadaşlarının yalan ifadeye zorlanması ve bunlarda yetmezmiş gibi okul müdürünün terfi ettirilmesi' gibi skandal olayların yaşandığını belirten veli E.Ç, oğlum sınıfında gayet başarılı bir öğrenci yaşadıklarından sonra gece sayıklamaları ve ağlama rahatsızlıkları oldu. Onur belgesi, Takdir belgeleri almış oğlum bu olayı halen hazmedebilmiş değildir. Yaşadığı bu olaylardan dolayı psikolojik olarak etkilenmiş 1'inci ve 2'ici TEOG sınavlarından istediği başarıyı elde edememiştir.”  Öğrenci velisi E.Ç. sözlerini şöyle sürdürdü: " Artık herkes bilmeli etin senin, kemiği benim dönemi son buldu. İnsana yakışmayacak hiçbir davranış hoşgörü ile karşılanmaz. Sorumlular kim olursa olsun hesap vermelidir.”  

 

kamuajans.com

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim