Öğretmen Diyarı

“Okul Müdürü atamalarında skandal!”

 

 

ÖNDER Haber - Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç’in, okullara yönetici atanmasına ilişkin, komisyon çalışmaları sırasında söylediği öne sürülen sözler, TBMM kürsüsünde de yinelendi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, 22 Ekim 2014 tarihli TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “okullara yönetici atamalarındaki torpil iddiaları”nı Meclis gündemine taşıdı. Okul müdürü atamalarında ilk defa ve […]

ÖNDER Haber -

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç’in, okullara yönetici atanmasına ilişkin, komisyon çalışmaları sırasında söylediği öne sürülen sözler, TBMM kürsüsünde de yinelendi. CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, 22 Ekim 2014 tarihli TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “okullara yönetici atamalarındaki torpil iddiaları”nı Meclis gündemine taşıdı.

 

Okul müdürü atamalarında ilk defa ve yeniden görevlendirilecek olan okul müdürü adaylarına yönelik yapılan sözlü sınavlarda yaşanan hukuksuzluklara dikkat çeken Demir, bu konuda bir skandalın da Muğla’da yaşandığını belirtti. Demir, okul müdürlüğünü kazanan isimlerin daha mülakatlar yapılmadan belli olduğunu söyledi.

 

İddiaların doğru olup olmadığını soran Demir, “Bu hukuksuzluğun sonuçlarının ne olacaktır, bu işlemi yapan kamu görevlileri hakkında bir işlem başlatılacak mıdır?” dedi.

 

CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir’in, yaptığı konuşma ve peşisıra yönelttiği sorular şöyle..

 

Okul müdürü atamalarında yaşanan torpiller bu kez ilk defa ve yeniden görevlendirilecek olan okul müdürlerine uygulanan sözlü sınavlarla devam ediyor.

 

Muğla’da okul müdürlüğünü kazanan isimler daha mülakat yapılmadan belli. Milli Eğitim Müdürlüklerinden gelen listeler komisyon başkanları aracılığıyla diğer komisyon üyelerine bildiriliyor ve listelerde yer alan isimlerin mülakatı kazanması sağlanıyor.

 

Muğla’da müdürlük mülakatında Komisyon Başkanı Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İradet Genç’in, komisyonun göreve başlamasından önce komisyon üyelerine, “İlçe Milli Eğitim Müdürleri kimlerle çalışmak istediklerini belirlediler. Hatta kimin hangi okula atanacağı belirlendi. Biz de bu isimlere bu puanları vereceğiz” dediği iddia ediliyor. Yaşanan bu hukuksuzluğu onaylamayan komisyon üyesi Ali Öğütveren, Muğla Valiliği’ne tüm bu yaşananları anlatan bir dilekçe vererek istifa etmiştir.

 

Bu iddialar doğru mudur? Böylesi bir hukuksuzluğun sonuçları ne olacaktır?

 

Bu hukuksuzluğu yapan kamu görevlileri hakkında herhangi bir işlem başlatılacak mıdır?

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol