Öğretmen Diyarı

Okul Müdürlüğü Atama Kılavuzu Yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı, Okullara Müdür atamalarıyla ilgili kılavuz yayınladı. Yayınlanan kılavuza göre EK 2 formundaki değerlendirmeden sonra müdürlerin tamamı mülakata alınmayacak.

Boş Kurumların 3 Katı Mülakata Alınacak


Milli Eğitim Bakanlığı, Okullara Müdür atamalarıyla ilgili yayınladığı kılavuzda EK-2 formu sonucu değerlendirmeye tabi tutulan müdür adaylarından, boş eğitim kurumu sayısının 3 katı kadarının sözlü sınava katılacağını açıkladı.


Kılavuzdaki açıklama şu şekilde, " İlk defa ve yeniden müdür olarak görevlendirilmek üzere başvuruda bulunanlar ilgi (a) Yönetmelik ekinde bulunan Eğitim Kurumu Müdürlüğüne İlk Defa ve Yeniden Görevlendirileceklere İlişkin Değerlendirme Formu (EK-2) üzerinden değerlendirme komisyonu tarafından değerlendirilecektir. Değerlendirme sonucunda oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan başlamak üzere, boş eğitim kurumu müdürlüğü sayısının üç katı aday sözlü sınava alınacaktır. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da sözlü sınava alınacaktır.


Sadece Kadın Adaylar Görevlendirilecek


Ayrıca kılavuzda, mevcudunun tamamı kız öğrencilerden oluşan okullara müdür olarak sadece kadın adaylar arasından görevlendirme yapılacağı açıklaması mevcut.


Görev süresi uzatılmaya idareciler için ise, "İlgi (a) yönetmeliğin 10/4 fıkrasında, Yöneticilik görev süresi uzatılmayanlardan yeniden görevlendirilmek isteğinde bulunanlar, aynı görevlendirme dönemiyle sınırlı olmak üzere, en son görev yaptıkları eğitim kurumlarında görevlendirilemez dendiğinden bu durumda müracaatta bulunan adayların o tercihleri iptal edilecektir." İfadeleri yer alıyor.


Kaynak: personelmebhaber.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol