Öğretmen Diyarı

Okul Müdürlerine Nöbet Ücreti Geliyor İddiası!!

Bir internet sitesinde yer alan iddiaya göre Yeni eğitimöğretim yılı başlarken Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU bazı illerde il, ilçe ve okul müdürlerine konferans vererek katılımcılardan gelen sorulara cevap vermiş ve bu sorulardna biri de Müdürlere nöbet ücreti iddiası. Sitenini haberinde yer alan iddiaya göre 

"Bilindiği üzere toplu sözleşmede müdür yardımcılarına ve öğretmenlere 2016 yılı için haftada 2 saat 2017 yılı için ise haftada 3 saat nöbet ücreti kararı çıkmıştı. Ancak bu kararda okul müdürlerine nöbet ücreti verilmemişti. Bu eksik karar Bakanlar Kurulu Ekders Kararıyla olsa gerek düzenlenerek okul müdürlerine de ekders verileceği anlaşılmıştır. Kaç saat ekders verileceğine dair detaylı bir açıklama bulunmamakla beraber, toplu sözleşmede bakanlığın müdürler için 4 saat verilmesi yönünde görüş bildirdiği belirtilmiştir. Bu konuyla ilgili detayların ancak düzenleme resmileştiğinde öğrenilebileceği anlaşılmaktadır."

Değerlendirme

Bu diddianın sadece iddia olaraK kalması gerçek olmamasını temennni ediyoruz.

Bir okul müdürünün nöbet tutmadığı halde -nöbet ücreti alacak olması nöbet tutan öğretmenlere hakarettir. 

Müdürler eğiitm yöneticisidir ve görev alanında olmayıp sırf sorumluluk konusunda da en son sorumlu olmalarına rağmen nöbet ücreti almaları nöbet tutan öğretmen ve idarecielre haksızlık olacaktır. 

MEB kesinlikle böyle bir hata yapmamalıdır. okul müdürlerine kesinlikle ücret verilmemelidir.

Bunun yerine ek derslere ilişkin kararda düzenleme yapılmalı, idarecilerin ek dersleri arttırılmalı. İdareci öğretmenden az ek ders alır konumdan kurtarılmalıdır. 

AJANSKAMU-ÖZEL HABER

 

Kaynak: Ajans Kamu 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim