OKUL MÜDÜRLERİNE MÜJDE

 Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı 25/05/2011 tarihli, 3013 sayılı ve ?İdari Para Cezaları? konulu yazıları ile Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sistemi ve diğer nedenlerden dolayı zamanında yapılmaması nedeniyle uygulanan idari para cezalarının ne şekilde ödeneceğini açıkladı. 

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 25/05/2011 tarihli, 3013 sayılı ve ?İdari Para Cezaları? konulu yazılarında; ?Bilindiği üzere, Bakanlığımız birimlerince Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerine 5510 sayılı Kanunun ilgili hükümleri doğrultusunda yapılması gereken bildirimlerin, Sosyal Güvenlik Kurumunun internet sistemi ve diğer nedenlerden dolayı zamanında yapılmaması nedeniyle uygulanan idari paracezalarının ne şekilde ödeneceğine ilişkin tereddütler bulunmaktadır. 
Bu kapsamda, Maliye Bakanlığının konuya ilişkin 25.05.2011 tarihli ve B.07.0.BMK.0.10.3801.390/6338 sayılı yazısı ile; ?Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince uygulanan idari paracezalarının hangi yıla ait olduğuna bakılmaksızın, ilgili mevzuat çerçevesinde kişilerin kusurlarına ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla cari yıl bütçesinden Sosyal Güvenlik Kurumuna ödenmesi gerektiğinin düşünüldüğü, bu ödemeler yapılırken ilgili hizmet tertibi ile ilişkilendirilen idari paracezalarının ilgili hizmet tertibinden, ilgili hizmet tertibi ile ilişkilendirilemeyen idaripara cezalarının ise "03.4-Görev Giderleri" ekonomik kodunun altında yer alan "03.4.2.90-Diğer Yasal Giderler" ekonomik kodundan. 6111 savdı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunun ve Diğer Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yayılması Hakkında Kanun hükümleri dikkate alınarak ödenmesi gerektiği" bildirilmiştir. 
Buna göre, Sosyal Güvenlik İl Müdürlüklerince uygulanan idari para cezalarının, kişilerin kusurlarına ilişkin hükümler saklı kalmak kaydıyla, harcama birimlerinin ilgili hizmet (02.1, 02.2, 02.3 ve 02,4-Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri) tertibindeki, ilgili hizmet tertibi ile ilişkilendirilemeyenlerin ise 03.4-Görev Giderleri harcama kalemindeki ödeneklerden ödenmesi uygun görülmektedir.? açıklamasında bulundu. 

\"\"
Anahtar Kelimeler:
okul müdürlerine müjde

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim