Öğretmen Diyarı

Okul Müdürlerinde Fişleme Dikkate Alındı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara müdür atamaları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Ancak tartışmaları dinmedi. Okulların 2 aydır açılmasına rağmen müdür atamalarının gecikmesi okullarda disiplin ve güvenlik sorunu ile birlikte...

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara müdür atamaları geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşti. Ancak tartışmaları dinmedi. Okulların 2 aydır açılmasına rağmen müdür atamalarının gecikmesi okullarda disiplin ve güvenlik sorunu ile birlikte eğitim ve öğretimi de vurdu. Mevcut müdürlerde “Nasıl olsa beni görevden alacaklar” yaklaşımından kaynaklanan disiplinsizlik sorunu en çok öğrenci ve öğrenci velilerini zor durumda bıraktı. Milli eğitimdeki müdür savaşını kazanan taraf ise Eğitim Bir Sen oldu.

 

FİŞLEMEYE HARFİYEN UYULDU

 

Bu yıl ilk kez sınav ve mülakatla belirlenen okul müdürleri Şanlıurfa’da fişleme skandalıyla gündeme gelmişti.  Eğitim Bir-Sen’in Birecik’te okul müdürlüğü için mülakata girecekleri ‘Ulusalcı’, ‘Alevi militan’ ifadeleriyle listelediği iddia edilmişti. Okul müdürlerinin 3 gün önce netleşmesiyle gerçek ortaya çıktı. Fişleme listesinde, “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli” şeklindeki notun amacına ulaştığı görüldü. “Üyemiz. Karakterli biri. Kesinlikle değerlendirilmeli”  şeklinde fişlemede karşısına not düşülen Eğitim Bir Sen üyesi 10 öğretmen okul müdürü oldu. Fişlemede okul müdürü olması istenmeyen Türk Eğitim Sen’den bir öğretmenin de okul müdürü yapıldığı ancak O isimin de Birecik Belediye Başkanın yakını olduğu ortaya çıktı. Söz konusu fişleme listesinde paralelci, çok tehlikeli denilen Aktif Eğitim Sen üyesi bir öğretmenin de en kötü okullardan birine müdür oldu. Fişlemede kişiliğine hakaret edilen sendikasız bir öğretmen de sus payı olsun düşüncesiyle müdür yapıldığı iddia edildi.

Fişleme skandalının gündeme geldiği günlerde Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, söz konusu fişlemelerin dikkate alınmayacağını açıklamıştı.

Kaynak:Şanlıurfa.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol