Öğretmen Diyarı

Okul Müdürleri için sınav yapılacak Müdür Yardımcıları için ilana çıkılacak

MEB Mahkeme kararları sonrası Yeni Yönetici Atama Yönetmeliğini Hazırlıyor. Ayrıntılar KamuTime.com l haberimizde


MEB Mahkeme kararları sonrası Yeni Yönetici Atama Yönetmeliği hazırlıyor.


Milli Eğitim Bakanlığı Danıştay'ın kararı neticesinde  Yönetici atama ve yer değiştirme yönetmeliğininde köklü değişikliklere gidiyor. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde        

 

Müdür yardımcıları ve müdür başyardımcılıklarına yapılan atamalar Danıştay kararıyla iptal edilmişti. Bakanlık kaynaklarından edindiğimiz bilgilere MEB hükmü uygulamak için yasanın öngördüğü süre içerisinde mevcut yönetmelikte revizyona gitmek için acele ediyor. MEB okul müdürlerinin atamalarını objektif bir takım kriterlere bağlayacak.


İlk etapta yönetmelik değişikliği ile müdür yardımcısı ve müdür başyardımcı atamalarını tekrar duyuruya çıkararak atama yapacak. Binlerce mahkeme kararlarının olduğu Okul müdürlerinin durumu ise daha karışık.       


Millî Eğitim Bakanlığının bu fotoğrafı çok yönlü okumaya çalıştığı ve yeni değerlendirmeler yaptığı bilinmektedir. Özellikle idare, sendika ve siyaset kurumu gibi tüm tarafların olumsuz etkilendiği müdür görevlendirmeden vaz geçilerek daha adil bir uygulamaya geçilmesi söz konusu.  Millî Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, seçimlerdeki oy kaybında MEB’in etkisinin çok olduğu yorumları üzerine bu konuda bir çalışılma yapılması talimatı verdiği belirtiliyor.

     


Meb bu konuda okul müdürlerini sınav + idarenin takdir puanı ile  atamayı; müdür yardımcılarını ise ilana çıkarak yine okul müdürünün teklifi ile atamayı düşünüyor.

 

Kaynak: kamutime.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim