Öğretmen Diyarı

Okul kantinlerinde denetim
 

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü denetimlerde mutfak hijyeni, muhafaza ve depolama hijyeninin yanı sıra personel ve ürünlerin sağlık kurallarına uygunluğu da kontrol ediliyor.

 

Tüm kantinler denetlenecek

 

Başakşehir ilçesinde yeni açılan 19 okulla birlikte toplamda 70 okul eğitim vermeye başladı. Eğitim kurumları bünyesindeki kantin ve yemekhane gibi gıda işletmeleri sıkı denetimden geçirilerek çocukların sağlıklı yiyecek ve içecekler tüketmeleri sağlanıyor. Denetimler yıl içerisinde iki kere gerçekleşecek.

 

Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü Veteriner Hekimi Ataner Bozkurt “Okulların açılmasıyla birlikte ilçemizde bulunan bütün okullarda kantin ve yemekhanelerin hijyen kontrollerini yapıyoruz. Bu kontrollerde ürünlerin muhafazası, cinsi, son kullanma tarihleri gibi kriterleri ve işletmenin evraklarını kontrol ediyoruz. Şuan ilçemizde 19 tane yeni okul açıldı. Başakşehir ’de 70 civarında okul bulunmakta bunları bu dönemin ve ikinci dönemi başında olmak üzere iki kere kontrolden geçireceğiz.

 

Öğrencilerimizin sağlığı her şeyden önemli

 

Belediyemizin yaptığı denetimlerden çok memnunuz diyen Kayaşehir Osmangazi İlkokulu Müdürü Fatih Alp; “ Bu denetimlerin yapılmasının faydalı olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli bu yüzden kantinimizin ve satılan ürünlerin denetimden geçmesi öğrencilerin zararsız bir şekilde faydalanmasına etkisi olduğunu düşünüyorum.” şeklinde konuştu.
Kaynak: http://www.okullarinsesi.com/gundem/

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim