Öğretmen Diyarı

Okul İdarecileri Kadrolu Mu Atanacak ?

Milli Eğitim Bakanlığı Okul idarecilerini Atama yönetmeliğinin 23 Madde kapsamındaki tüm Görevlendirme ile atamalarının tamamını Kadrolu olarak yani naklen atama şeklinde yapmaktadır.

 

Bu şu demektir. Okul Müdür ve Müdür yardımcılarının tamamı Atanmış oldukları okulun kadrosuna atamaları yapılmaktadır ve okulun öğretmen normu ile ilişkilendirilmektedir.

 

Kısa süre önce bazı sitelerde yapılan yorumlarda yapılacak olan okul müdür ve müdür yardımcılarının atamasının görevlendirme olduğunu bu nedenle öğretmenin ücret ve maaşlarını kadrosunun bulunduğu kurumdan alacağı yönündeki yorumların aksine nereye atanmış (görevlendirme ileatama ) ise o kurumundan maaş ve ek ders ücretlerine alacaktır. ataması yapılan tüm idareciler personel nakillerini yapacaklar ve  eğer atanmış oldukları yerler yolluk hacırahını almaları gereken yerlere görevlendirme ile atanmış iseler mutlaka kurumlarından ayrılmadan önce ücretlerini yaptırıp almaları da gerekmektedir.

 

Yapılan müdür ve müdür başyardımcılıkları ile müdür yardımcı atamaları kadrolu olarak atanmakta ve gittikleri okul öğretmenleri normu ile ilişkilendirilmektedirler.

 

kamu.tv.tr 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim