Öğretmen Diyarı

Okul Bahçesinde Öğretmene Veli Dayağı..

 

Mardin'in merkez Artuklu İlçesi'ndeki 13 Mart Ortaokulu'nda matematik öğretmeni olan 30 yaşındaki Veysi Utku, bugün öğrenci velisi Erkan Aziz tarafından öğrencilerin gözü önünde tartaklandı. Utku, kendisine saldıran Aziz'den şikayetçi oldu.

Mardin 13 Mart Ortaokulu matematik öğretmeni Veysi Utku, 8'inci sınıftaokuyan kız öğrencisi T.A.'nın ders durumuna ilişkin velisi Erkan Aziz ile önceki gün görüştü. Görüşmede öğrencisinin durumunu anlattığı Aziz, iddiaya göre bugün okula gelerek öğretmen Utku'yu okul bahçesine çağırarak görüşmek istedi. Görüşme sırasında Aziz, yumruk ve tekmelerle öğretmen Utku'ya saldırdı. Öğrencilerin gözleri önünde yapılan saldırıyı araya giren okul yöneticileri ve öğretmenlergüçlükle önledi.

Vücudunun çeşitli yerlerine aldığıdarbelerle hafif yaralanan öğretmen Veysi Utku, polise giderek Erkan Aziz'den şikayetçi oldu. Utku, öğrencisinin durumunu anlattığı velisinin kendisine tavır aldığını belirterek, "Öğretmenleri derste öğrencisine hiç bir şey söyleyemeyecek bir duruma geldi. Bugün burada yaşananlarda mevzu şahsımla alakalı değil. Darp edildim, Bugün yaşadım yarın unutur geçerim, sonuçta okulda olan bir konu. Ancak öğretmen arkadaşlarımızla aynıortamda çalışıyoruz. Herhangi bir öğrenciye laf söyleyemeyecek miyiz? Herhangi bir öğrenciyi uyaramayacak mıyız? Velisine durumunun 'kötü' olduğunu söylemişiz. Bugün, başımıza gelenler bu yüzden. Öğrencinin iki kabahatini söylersek 'Vay efendim çocuğumun psikolojisini bozmuşsun' tepkisiyle karşılaşıyoruz. Mesele hepsi bu. Bugün beni okul bahçesine çağrıp vurmaya başladı. Kendisinden şikayetçi oldum" dedi.
 
Haberin devamı için tıklayınız

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol