Öğretmen Diyarı

Okul Aile Birliği Okulda Ne İş Yapar!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ‘Salon ve Açık Alanların Kiralanması’ konulu yazısında okul aile birliklerinin okul ve çevresinde işletebileceği veya işlettirebileceği yerler hakkında açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada okul aile birlikleri tarafından işletilen veya işlettirilen halı saha, otopark ve açık alanların ihale edilip edilemeyeceği, sözleşmeleri varsa sözleşmelerin yenilenip yenilenemeyeceği hususuna açıklık getirildi.

OKUL AİLE BİRLİĞİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Okul Aile Birliği Yönetmeliğinde okul aile birliklerinin görev ve yetkilerinin düzenlendiğini hatırlatan MEB, Okul Aile Birliği Yönetmeliğinin 6/g maddesinde yer alan ‘kantin ve benzeri yerleri işlettirmek ve işletmek‘ hükmünden yola çıkarak Okul Aile Birlikleri tarafından işlettirilebilecek veya işletilebilecek yerlerin kantin ve kantin benzeri yerler olduğu vurgusu yapılmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) c çerçevesinde okul aile birliklerine verilen işletme ve işlettirme yetkisinin kantin vb yerler için geçerli olduğu, bunların dışında kalan yerlerin herhangi bir işletme ve işlettirme yetkisinin olmadığı MEB tarafından açıklandı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yapılan açıklama;
Okul Aile Birliği Yönetmeliği


Okul Aile Birliği Yönetmeliği

Kaynak:www.ogretmenlericin.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim