Öğretmen Diyarı

Öğretmenlik bir sanattır


     Öğretmenliğin dünyanın en kusal mesleklerinden biri olduğunu belirten Zahteroğulları; “Dünyanın en kutsal mesleklerinden olan öğretmenlik, emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, gücünü sevgiden alan en saygın mesleklerin de başında gelmektedir” dedi.
 
       Öğretmenliğin önemini vurguladı
       Öğretmenlik bir sanattır diyen Vali Ahmet Zahteroğulları; “Öğretmenlik kutsal ve saygın bir meslek olmanın ötesinde aynı zamanda bir sanattır. Bireyler, öğretmenin elinde şekillenir, olgunlaşır ve hayata hazırlanır. Her zaman hatırladığımız, ömür boyu aklımızdan çıkmayan, her insanın hatırasında önemli rol alan öğretmenlerimiz, fedakârca ve cefakârca çalışarak bu ülkenin geleceğinin emanetçisi çocuklarımızı, canla başla yetiştirmektedir” cümlelerini kullandı.
 
       Ülkenin mimarı olmaya devam edeceklerdir
       Zahteroğulları açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “İnsana yapılan her yatırım, insanın yetişmesine verilen her emek çok kutsaldır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edecektir.
       Cesaretini ve özgüvenini hiçbir zaman yitirmeyen, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip, ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti içerisinde olan öğretmenlerimize bir kez daha teşekkür ediyorum.
Bu vesileyle; başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, Ülkemizin ve Milletimizin geleceğini emanet ettiğimiz yürekleri sevgi, şefkat ve sabırla dolu, bu kutsal mesleğe gönül vermiş tüm öğretmenlerimizin ve emekli öğretmenlerimizin “Öğretmenler Günü”nü kutluyorum.

 

bolununsesi.com

Anahtar Kelimeler:
öğretmenlik sanattır

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim