Öğretmen Diyarı

Öğretmenliği geldiği SON NOKTA: EĞİTİMCİLER SAHİPSİZ!

Öğretmen-öğrenci tartışması karakolda bitti...

 

NAKİLLER OKULLARI İYİCE KARIŞTIRDI

 

Edinilen bilgilere göre öğlen paydosunda saat 13:10 sıralarında öğrencisinin yanlış bir davranışını gören nöbetçi öğretmen Abdurrahim Doğan, en doğal görevi olan uyarma görevini yerine getirdi. Okula daha 1 hafta kadar önce Körfez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden nakil yolu ile gelen 11. sınıf öğrencisi A.O.Ç. “Sen ne karışıyon hoca, dersime girmiyon”  deyince nöbetçi öğretmen Doğan gayet sakin bir şekilde “Dersine giren bir öğretmen çağırayım o halde” şeklinde cevap veriyor. Bunun üzerine öfkelendiği belirtilen öğrenci öğretmenin üzerine doğru hamle yapınca araya diğer öğrenci ve öğretmenlerin girdiği ifade ediliyor. Öğrencinin kısa süre önce okula nakil yoluyla gelmesi ise nakillerin okulları içinden çıkılmaz sorunlara sürüklediği iddia edildi.

 

TARTIŞMA KARAKOLDA SON BULDU

 

Öğrencinin hemen okul içinden 155'i arayarak ihbarda bulunduğu ve okula gelen Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin öğrenciyi götürdüğü şikayetçi olduğu için öğretmenin de karakolda ifadesine başvurulduğu belirtildi.

 

TARAFLAR ŞİKAYETÇİ OLDU

 

Öğrencinin iddiasına göre öğretmenin öğrencinin boğazını sıktığı, öğretmenin ise üzerine yürüyen öğrencinin saldırısından araya giren kişilerce kurtulduğu ifade edildi. Tarafların karşılıklı olarak birbirlerinden şikayetçi oldukları öğrenilirken polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

 

EĞİTİMCİLER SAHİPSİZ

 

Öğretmen Abdurrahim Doğan'ın, okulun en mülayim öğretmenleri arasında yer aldığı ve öğrencinin saygısız tavırları neticesinde tartışmanın yaşandığının da görgü şahitlerinin ifadelerinde yer aldığı belirtiliyor. Olay sonrasında ise eğitim sisteminin her geçen gün kötüye gittiği ve bir çok eğitim yuvasında eğitimcilere darp, saldırı, öldürmeye teşebbüs gibi olayların artması nedeniyle eğitimciler ciddi kaygı yaşadıklarını belirtirken, MEB yetkililerinin ise eğitimcilere sahip çıkmamasından şikayetçi olduklarını belirtiler.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim