Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin yer değişikliğine yeni ayar

ÖĞRETMEN sıkıntısına değinen MHP'li Ahmet Duran Bulut'un sorusuna karşılık ise Bakan Nabi Avcı, eş durumu atamalarına imkan tanıyacaklarının sinyalini verdi. Avcı, 'İstiyoruz ki öğretmenlerimizin istedikleri zaman, istedikleri yere rahatlıkla atamaları yapılabilsin. Onlar gider gitmez de boş bıraktıkları sınıflar yeni öğretmenlerle takviye edilsin' dedi. 

AVCI, 2023 perspektifiyle önümüzdeki yıllarda Türkiye'nin branş ve coğrafi dağılım bazında öğretmen ihtiyacını esas alan çalıştay yapıldığını, ODTÜ, Gazi, Hacettepe ve Ankara üniversitelerinin dört yıldır çalıştığı projeyi tamamlama aşamasına geldiğini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Avcı, hükümet adına TBMM Genel Kurulu'nda vekillerin sorularını yanıtladı. MHP'li Ali Halaman, 'Dersanelerin hali tereddütlü. Net bir şey söyleme imkanınız var mı?' diye sordu.

PARALEL EĞİTİM SİSTEMİ

DERSANELERİN 'Paralel eğitim sistemi' oluşturduğunu, bunun da Türk eğitim sisteminin bütünlüğü açısından sakıncalı olduğunu belirten Avcı, bu konudaki çalışmaların belli bir noktaya gelmek üzere olduğunu söyledi. 
DERSANELERİN kapanmasıyla ortaya çıkabilecek sorunların hesap edildiğini ifade eden Avcı, Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nda yapılacak değişiklik üzerinden formül bulunacağı mesajını verdi. Nabi Avcı, 
dersanelerin özel okula dönüşmesi çerçevesinde kimi teşviklerin getirileceğini belirterek, şöyle dedi: 'Dershanelerin büyük bölümünün özel okullara ve özel eğitim kurumlarına dönüştürülmesi için özel okul koşullarında bazı değişiklikler yapmanın teşvik edici olabileceğini düşünüyoruz.'

Devamı AKŞAM'da


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol