Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin özlük hakları için iletişim hattı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı,öğretmenlerin özlük haklarına ilişkinsoruların yanıtlanması amacıyla 6 Ocak'tan itibaren faaliyete geçecek olan "444 9 446" numaralı iletişim hattını oluşturduklarını bildirdi. 

Bakan Avcı, Başkent Öğretmenevindedüzenlenen "Eğitim Ve ÖğretimdeYenilikçilik Ödülleri" töreninde yaptığıkonuşmada, Bakanlığınınöğretmenlerin özlük haklarıyla ilgili çok fazla soruya muhatap olduğunu dile getirerek, bu konuda basında zamanzaman çok sağlam olmayan bilgilerinyer aldığını söyledi.

 

Öğretmenlerin ve MEB çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili sorunlarını danışabilecekleri biriletişim hattı açıldığını belirten Avcı, hattın MEB'in İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünce oluşturulduğunu ifade etti.

 

Bakan Avcı, elinde tuttuğu "İnsan Kaynakları İletişim Hattı- 444 9 446" numaralı iletişimhattı yazısını göstererek, öğretmenlerin değil, bütün milli eğitim camiasının özlüksorunlarınıinsan kaynaklarıyla ilgili sorunlarını 6 Ocak'tan itibaren bu hat aracılığıylaöğrenebileceklerini kaydetti.

 

MEB çalışanları için danışma hattı

 

Geçen haftaki bir programında özellikle dezavantajlı grupların, şiddet gören kadınların, eski hükümlülerin, engellilerin meslek edindirilmesi ya da mesleğini değiştirmek isteyenlerin desteklenmesine ilişkin bir proje açıkladığını anımsatan Avcı, o programındaprojede bu gruplara yönelik oluşturulan iletişim hattını paylaştığını ancak bu konununbasında yeterince yer alamadığını söyledi. Bu nedenle bu danışma hattını tekrarlamakistediğini ifade eden Bakan Avcıözelikle bu gruba girenlerin 444 4 632 numaralı iletişimhattını aradıklarında kendilerine en yakın eğitim merkezine yönlendirileceklerini ifade etti.

 

Avcı'nın bu konuşması sırasında, engelli bir öğrencinin, "Engelliler sizinle gurur duyuyor" şeklinde sözleri üzerine Bakan Avcıöğrenciye teşekkür ederek, "Böylece, maksat hasıl oldu. Konuşmanın diğer bölümlerini size daha sonra anlatırım" diyerek espri yaptı.

 

-Bakanlığa 10 kategoride 750 projeyle başvuru yapıldı
Bakan Avcıödül törenine ilişkin yaptığı konuşmada da ödüller için Türkiye genelindeörnek uygulamalarla ses getiren bilimsel ve teknolojik gelişmelere duyarlı, pek çok kurumve okulun başvuru yaptığını anlattı.

 

Bakanlığa 10 kategoride 750 projeyle başvuru yapıldığını aktaran Avcıprojelerin sivil toplum kuruluşlarıYÖK, TÜBİTAK, Kalkınma Bakanlığı ve MEB temsilcilerinden oluşan jüri tarafından değerlendirildiğini ve 24 projenin ödül almaya değer görüldüğünü söyledi. Bakan Avcıödül alan 24 proje dışındaki proje sahiplerinin de önemli ve özgün projelerolduğunu belirterek, proje sahiplerinin de başarı ve motivasyonlarının artarak devam etmesini diledi.

 

Milli Eğitim Bakanlığının öğrencilere çağın gerektirdiği yeterliliklere ulaşmak için yoğun bir faaliyet içinde olduğuna işaret eden Avcı, bu faaliyetlerin başarılı olmasının gerekli plan veprogramların yanı sıra öğretmenlerin, idarecilerin ve bakanlık çalışanların özenli gayretine bağlı olduğunu vurguladı.

 

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcıbaşarılı projelerin farklı okullarda da uygulanabilmesi içinçalışma yaptıklarını sözlerine ekledi. Bakan Avcı, daha sonra okulların proje sahiplerineödüllerini takdim etti.
 
mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol