Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerin Görevi Kitap Poşetlemek Değildir

"ÖĞRETMENLERİMİZİ DERHAL DEPOLARDAN ÇIKARIN”

 

Vekil Yüksel Özden meslektaşlarına sahiplendi.“Öğretmen depolarda ücretsiz dağıtılan kitapları poşetleyemez! Ücretsiz kitapların dağıtımı için illere gönderilen kaynaklar nereye harcanıyor?”

 

Eğitim Profesörü ve Necatibey Eğitim Fakültesi eski Dekanı aynı zamanda da İlköğretim Genel Müdürlüğü yapmış olan Muğla Milletvekili Yüksel ÖZDEN'den ücretsiz kitap dağıtımı ve bu kitapların kullanımı ile ilgili yetkililere çağrı geldi.

 

Vekil Yüksel Özden,ücretsiz kitapların öğrencilere ulaştırılması için bakanlığın kaynak ayırdığını ve bu kitapların öğrenciye okullar açılmadan ulaşmasının ve paketlenmesinin öğretmenin görevi olmadığını vurguladı. Öğretmenlerin kitap depolarında olmaması gerektiğinin altını çizen Özden, yöneticileri uyardı. Ayrıca kaynak kitapların da velilere gereksiz bir külfet oluşturduğunu belirterek devletin kitaplarının öğretmenler tarafından kulanılması yönünde görüşlerini paylaştı.

 

Özden'in özellikle kitap dağıtımı ile ilgili ilgililere gönderilen kaynağın nerelere harcandığını sorgulaması dikkat çekti.

 

15 Eylülde başlayacak olan 2014-2015eğitim- öğretim yılının “Yeni Türkiye” vizyonuna uygun olarak başlaması temennisinde de bulunan Özden,kendi ilköğretim genel müdürlüğü döneminde farklı bir yenilik olarak başlattığı 1.sınıfların uyum eğitimine de değinerek. ”2006-2007 öğretim yılından başlatılan mini birler için uyum programı bu hafta başladı. Çocuklarımızın ve velilerimizin heyecanını paylaşıyorum” dedi.

 

İşte vekil Özden'in bugün kendine ait twetter hesabından attığı twetler.

 

“Velileri ve öğrencileri büyük bir dertten kurtaran ücretsiz kitap dağıtımına ilişkin iki hususu paylaşmak istiyorum.”

 

“Ciddi bir kaynak harcayarak dağıtılan devlet kitaplarının bir çok devlet okulunda ve özel okulda okutulmadığını duyuyor ve biliyoruz.”

 

“Bu durum ciddi bir kaynak israfı olduğu gibi velilerimize de getirdiği lüzumsuz masraf açısından da üzerinde durulması gereken bir durumdur.”

 

“Ayrıca bu kitaplarının temininde de suistimaller olabilmektedir.Asıl konu neden başka kaynak kitaplara ihtiyaç duyulduğudur.”

 

“Ücretsiz kitaplarla ilgili diğer bir husus da bu kitapların okullara ulaştırılması ve ilk gün öğrencilerin masalarında hazır olması konusudur.”

 

“Bakanlığımız illere bu kitapların okullara ulaştırılması ve paketlenmesi ile ilgili kaynak aktardığı halde birtakım yanlışlıklar var”

 

“An itibarıyla bazı okullarımızda öğretmenlerimizin haftaya ders başı yapacak öğrencilerin kitaplarını paketlemekte olması doğru değildir.”

 

“Bakanlığın gönderdiği kaynağa rağmen öğretmenlerin depolarda kitap poşetliyor olması şık olmadığı gibi başka bir soruyu da hak ediyor.Ücretsiz kitap dağıtımı ile ilgili gönderilen kaynak nereye harcanıyor?

 

Yöneticilerimize çağrım öğretmenlerimizi derhal depolardan çıkarın”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol