Öğretmen Diyarı

Öğretmenlerimizin Kılığıyla Kıyafetiyle Uğraşmayınız

TBMM Genel Kurulu'nda başörtülü öğretmenleringiyim tarzı ile öğrencilere rol model olduğu iddiası tartışmaya neden oldu. CHP Mersin MilletvekiliAytuğ Atıcı, bazı ailelerin çocuklarının böyle birmodelle karşılaşmasını istemediklerini ve kendilerini baskı altında hissettiklerini iddia etti.Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya "İlkokulöğrencilerini inanç gruplarına göre ayırmayıdüşünüyor musunuz" diye sordu.


BELLİ KIYAFET Mİ GEREKİYOR?


Avcı, öğretmenlerin velilerin kılık kıyafetine karışma hakkı olmadığı gibi velilerin de öğretmenlerin kılık kıyafetine karışma hakkı bulunmadığının altını çizdi. Ardından "Rol model olması için öğretmenin illa belli bir kıyafette mi olması gerekiyor. Öğretmenlerimizinkılığıyla, kıyafetiyle fazla uğraş-mayalım" dedi.


Kürtçe kadrosu için öğrenci tercihi bekleniyor


Kürtçe öğretmenlerinin görevlendirilmesine ilişkin soru üzerine Avcı, hangi okulda, kaç öğrencinin seçmelidersi tercih edeceğini bilemediklerini, bu nedenle Kürtçe dahil seçmeli derslerin hiçbirinde kadro tahsisiyapamadıklarını söyledi. Avcı, 18 bin öğrencinin Kırmançi, bin 800 öğrencinin Zazaca ders almak istediğini vurgu-layarak, "Ben o kadar az beklemiyordum" diye konuştu.

ÇETİN ÇİFTÇİ

 
\"Bugün\"

 

 

memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol