Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere Yer Değiştirme Yok
 
Ankara İl Milli Eğitim müdürlüğü 2012 yılı norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemleri duyurusunun genel açıklamalar adı altında yer alan resen yer değiştirme ilgili c bendini,  2014 yılı norm fazla öğretmenlerin yer değiştirme duyurusunda yer vermeyerek, bu yıl resen yer değiştirme işlemini uygulamayacağını ilan etmiş oldu.
 
Norm fazlası durumundaki öğretmenlerimiz bu durumu dikkate alıp tercihlerini isterlerse yapmaları, tercih yapmayan öğretmenlerimizim kendi okullarında kalmalarında duyuruda resen yer değiştirmeye yer verilmediği için bir sıkıntı gözükmektedir.
 
-Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinin norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemlerini düzenleyen resen atmayla ilgili  41 
maddesinin 5 fıkrası aynen devam etmektedir. Ankara MEB bu sene yönetmeliğin  bu maddesini  uygulamayacağını açıklamış oldu.
 
-Öğretmen arkadaşlarımızın yönetmelikte bir değişiklik olmadığı için tercihlerini önümüzdeki yıl resen yer değiştirme işleminin uygulanabileceğini düşünerek yapmaları gerkmektedir.
 
-2013 yılında norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirme işlemi yapılmamıştır.
 Selam ve Saygılarımla
 
Baki GENCER
Eğitim yöneticisi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol