Öğretmen Diyarı

Öğretmenlere yeni görev: Cihazla üst araması, çanta poşet kontrolü
 Maltepe Kaymakamı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdiği yazıda Ankara’da 29 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırıyı gerekçe göstererek “Önümüzdeki döneme ait benzer üzücü olayların yaşanmaması için tüm kurumların yürütmekte oldukları görevlerinde tedbir uygulamalarına özel bir önem vermeleri gerekmektedir” dedi. Yılmaz Mıtrak Ortaokulu Müdürü Necdet Çağrıcı yazıyı uygulamaya geçirerek okuldaki öğretmenlerden, cihazla üst araması, çanta ve poşetleri açtırma gibi görevleri yerine getirmelerini istedi


yılmaz-ozturk-ortaokuluİstanbul – Maltepe Kaymakamı Necip Çakmak imzası ile Maltepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderilen yazıda 17 Şubat’ta Ankara’da meydana gelen bombalı saldırı gerekçe gösterilerek, benzer olayların yaşanmaması için tüm kurumların görevlerini yerine getirirken tedbir uygulamalarına özel bir önem vermeleri istendi.BirGün’den Deniz Sarı’nın haberine göre,Maltepe Yılmaz Mıtrak Ortaokulu müdürü Necdet Çağrıcı, gönderilen yazıyı uygulamaya geçirerek okuldaki öğretmenlerin nöbetçi oldukları zaman yapacakları görevlere eklemeler yaptı, öğretmenlerin cihazla üst araması, çanta ve poşetleri açtırma gibi görevleri yerine getirmelerini istedi.Okul müdürünün ‘Güvenlik tedbirleri’ başlığı altında  03/03/2016 tarihinde gönderdiği resmi yazıda nöbetçi öğretmenlerin görevleri şu şekilde sıralandı:Okul bahçesine girenlerin kimliklerini alacak.

Okula giren kişilerin poşet ve çantaları açtırılacak.

Cihazla üst araması yapılacak.

Herhangi patlayıcı madde olma ihtimaline karşı şüpheli paket veya madde görülme durumunda ALO 155 hattına bilgi verilecek.

Eğitim-Sen Şube Başkanı: ‘Öğretmenlere güvenlik görevlisi muamelesi yapamazlar’İstanbul Eğitim Sen 5 No’lu Şube Başkanı Mehmet Aydoğan konuya ilişkin, öğretmenlerin üst aramak, çanta poşet karıştırmak, cihazla üst kontrolü yapmak gibi görevlerinin olmadığını ve olamayacağını belirterek “Nöbetçi öğretmenler öğrenciler arasındaki çatışmaları ve sorunları eğitimci gözüyle çözmek için vardır. Onun dışında öğretmene başka bir görev yüklenemez. Kaldı ki bir güvenlik görevlisi muamelesi yapamazlar. Bu tamamen kaymakamlığın ve ilçe milli eğitim müdürlüğünün işgüzarlığından ve iş bilmemezliğinden kaynaklanıyor. Öğretmenlerin oldukça fazla iş yükü mevcuttur. Böyle bir şey eğitimciler tarafından kabul edilemez” diye konuştu.

Kaynak:Birgün.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol